Народний депутат України Володимир Полохало (фракція БЮТ) заперечує можливість «пакетного голосування» Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів за закони про опозицію і про Кабмін.
«Мені дивно чути такі чутки, які йдуть від «Нашої України», - сказав Полохало.
«БЮТ за останні 2 роки не дав ніяких підстав вважати, що голосування в парламенті або прийняття відповідних рішень йшло в розріз з ідеями помаранчевої революції», - підкреслив він.
На його переконання, жоден упереджений «антибютівець» не зможе назвати такий приклад.
Полохало запевнив, що відношення БЮТ до антикризової коаліції і, зокрема, до Партії регіонів залишається таким, як воно було «і рік, і два роки тому», передає «УНІАН».
В той же час, він додав, що розвалили помаранчеву команду ті, кого називають «любими друзями», причому вони працювали на розвал команди останні 2 роки.
Він вважає, що тестом для «Нашої України» було голосування закону про опозицію.
«Частина «Нашої України», декларуючи ліберальні цінності, не запропонувала нічого альтернативного для інституціалізації опозиції і таким чином проявила політичний нігілізм без будь-якого аргументування», - сказав він.
Як повідомляв ForUm, 19 грудня радник Президента України з політичних питань Тарас Стецьків висловив думку про вірогідність того, що БЮТ і Партія регіонів домовляться про «пакетне голосування» за закони про опозицію і про Кабінет міністрів.
19 грудня ВР відмовилася прийняти проект закону про парламентську опозицію. За прийняття законопроекту в першому читанні проголосували 172 з 440 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі. Зокрема, законопроект підтримав 1 член фракції Партії регіонів, 118 - з фракції Блоку Юлії Тимошенко, 23 – з фракції «Наша Україна», 28 – з фракції Соціалістичної партії України, двоє позафракційних депутатів.
Проект закону передбачав надання права опозиції на створення опозиційного уряду, члени якого повинні були працювати на громадських началах. Передбачалося, що кількісний і персональний склад опозиційного уряду повинен визначатися учасниками парламентської опозиції.
Згідно з проектом закону, представники опозиції повинні були очолювати 12 комітетів ВР і мали право посідати посаду заступника голови парламенту.
Проект закону про парламентську опозицію був зареєстрований у ВР 4 грудня. Ініціаторами законопроекту є народні депутати В’ячеслав Коваль (фракція «Наша Україна»), Микола Комар (фракція Партії регіонів) і Юлія Тимошенко (лідер фракції БЮТ).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом