Україна здійснюватиме розвиток співпраці в рамках СНД з урахуванням вибраного державою стратегічного курсу на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Про це мовиться у відповідному рішенні Ради національної безпеки і оборони України від 17 листопада, яке введене в дію відповідним Указом Президента України. Тексти обох документів розміщені сьогодні на офіційному сайті Глави держави.

Крім цього, пріоритетними напрямами діяльності України в рамках СНД визначені:

- послідовне введення зони вільної торгівлі за участю всіх держав-учасників СНД з урахуванням вимог ВТО;

- ініціація розробки проектів щодо реалізації потенціалу України як транзитної держави, ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, боротьби з організованою злочинністю і незаконною міграцією і тому подібне;

- поглиблення багатобічної співпраці в галузях енергетики, транспорту, агропромислового комплексу, охорони здоров'я, науки, соціальній сфері;

- вирішення «заморожених конфліктів» на пострадянському просторі, протидія трансграничної злочинності і співпраця в правоохоронній сфері.

Також у своєму рішенні РНБО констатує, що діяльність СНД сприяла налагодженню і розвитку рівноправних і взаємовигідних відносин між державами-учасниками. В той же час наголошується, що протягом останніх років має місце зниження ефективності багатобічної співпраці в рамках СНД як міждержавного об'єднання, наростає певне незадоволення з боку держав-учасників щодо спроможності органів Співдружності забезпечити дієву і конструктивну співпрацю, передає «УНІАН».

Рішення РНБО також засвідчує, що СНД розглядається як один з важливих механізмів проведення міждержавних консультацій і переговорів з метою забезпечення національних інтересів України на пострадянському просторі, зокрема шляхом узгодження і реалізації в рамках Співдружності проектів багатобічної співпраці в різних сферах.

Крім того, документ містить ряд доручень Кабінету Міністрів України, зокрема:

- забезпечити до кінця 2006 року підготовку для розгляду органами СНД необхідних документів щодо реалізації пропозицій, внесених Президентом України 26 серпня 2005 року на засіданні Ради глав держав-учасників СНД (м. Казань), у тому числі щодо вдосконалення механізму функціонування зони вільної торгівлі в рамках СНД і створення транспортних коридорів для транспортування енергоносіїв в держави Центральної, Південної і Західної Європи;

- здійснити в чотиримісячний термін аналіз існуючих у рамках СНД багатобічних програм з урахуванням пріоритетних для України сфер співпраці і за його результатами внести пропозиції щодо розробки нових програм і проектів, а також щодо доцільності подальшої участі України в реалізації тих програм, які не відповідають певним пріоритетам держави;

- підготувати в чотиримісячний термін пропозиції щодо оптимізації співпраці в пріоритетних для України сферах співпраці в рамках СНД для подальшого їх внесення на розгляд засідань Ради глав держав-учасників СНД і Ради глав урядів держав-учасників СНД;

- створити в місячний термін міжвідомчу робочу групу за участю представників Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства економіки України, інших центральних органів виконавчої влади для здійснення комплексного аналізу політичних, економічних, правових, соціальних, фінансових і інших аспектів участі України в діяльності СНД і підготовки до 1 липня 2007 року відповідних висновків і пропозицій.

Окремо Міністерству аграрної політики України РНБО доручила в тримісячний термін провести консультації із зацікавленими державними і комерційними структурами в Україні щодо створення в м. Києві Міжнародного інформаційно-маркетингового центру аграрної продукції за участю держав-учасників СНД.

Крім того, Міністерству юстиції України і Міністерству закордонних справ України дано доручення в чотиримісячний термін здійснити перегляд діючих для нашої держави багатобічних нормативних актів, підписаних у рамках СНД, скласти перелік тих з них, які є неефективними або втратили актуальність для України, з подальшою ініціацією їх денонсації і висновку замість них відповідних документів у двосторонньому форматі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2194