Рада національної безпеки і оборони України розгляне питання про направлення до Афганістану декількох українських медиків.
Відповідну пропозицію вніс на початку засідання РНБО міністр оборони України Анатолій Гриценко.
Президент України Ющенко запропонував винести на розгляд РНБО чотири питання. Перше питання – про стратегію національної безпеки України, друге питання – про заходи щодо попередження і нейтралізацію загроз національної безпеки, пов'язаних з нестабільністю правового регулювання відносин у сфері адміністрування податку на додану вартість. Крім того, буде розглянуто План проведення в рамках військової співпраці багатонаціональних навчань за участю підрозділів ЗСУ на території України і поза її кордонів у 2007 році, передає «УНІАН».
В розділі «Різне» Президент запропонував розглянути питання, запропоноване Гриценком, яке, за словами міністра, повністю узгоджене з урядом, Секретаріатом РНБО.
Кажучи про перше питання, Ющенко відзначив, що стратегія національної безпеки і оборони є фундаментальним питанням і наріжним каменем нашої державності. Ющенко висловився за активізацію в Україні пріоритетів безпеки і шляхів їх забезпечення. «Переконаний, що державна влада зобов'язана діяти в цій сфері гармонійно, консолідовано з чітким баченням єдиної загальної мети», - сказав Ющенко додав, що така мета має три головні компоненти: це безпечне навколишнє середовище, повноцінна інтеграція до євроатлантичних структур, активна участь у зміцненні колективної безпеки.
Президент підкреслив, що разом з глобальними проблемами Україна повинна вирішувати і специфічні – властиві виключно Українській державі. Серед них Ющенко назвав забезпечення національної єдності і соборності держави. «Ми маємо стійкий внутрішній ресурс єдності. В той же час держава повинна жорстко реагувати на будь-які спроби внутрішніх і зовнішніх сил штучно посилити регіональні протиріччя і використовувати їх у політичній корпоративній меті», - відзначив Президент.
Також Ющенко вважає серйозною проблемою низьку ефективність і недостатню дієвість механізмів прийняття і виконання державних рішень, узгоджених дій органів державної влади, зниження професіоналізму державних службовців, розповсюдження корупції, зростання бізнесу і політики на всіх рівнях державної влади. За словами Ющенка, невідкладною задачею є реалізація програми боротьби з корупцією, реформування органів державної влади.
Ющенко відзначив, що залишаються невирішеними проблеми економічної безпеки України. За його словами, в цій сфері є цілий комплекс викликів: недостатні темпи і непослідовність структурних реформ, неефективність використовування матеріальних ресурсів, неефективне споживання енергоносіїв, недостатній розвиток вітчизняних складових фондів і фінансових ринків, високий рівень тінезації економіки. «Подальше зволікання з вирішенням цих проблем підриває весь курс соціально-економічних реформ», - вважає Президент.
В своєму вступному слові Ющенко також надав увагу необхідності реформування судової гілки влади, яка, на його думку, не забезпечує принципи верховенства права, що є ударом по державності, на що необхідно дати відповідь.
Крім того, Ющенко відзначив необхідність реформування силових структур. Зокрема, забезпечення ефективної діяльності розвідувальних і контррозвідувальних органів, які повинні бути адекватними викликам національної безпеки. Також Президент торкнувся теми реформування Збройних Сил.
«Зрештою необхідно завершити комплексний огляд всіх форм безпеки і визначити нові підходи реформування відповідних структур», - сказав Ющенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом