Верховна Рада України не подолала вето Президента на Закон України «Про внесення змін в деякі закони України про впорядкування системи органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю».
За подолання вето проголосували 249 з 442 народних депутатів, зареєстрованих в залі.
Парламент також відмовився підтримати пропозиції Президента. Зокрема за кожною пропозицією проводилося окреме голосування, проте жодна з них не набрала необхідної кількості голосів.
Закон України «Про внесення змін в деякі закони України про впорядкування системи органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю» був прийнятий Верховною Радою України 5 жовтня 2006 року. 31 жовтня 2006 року Президент України застосував право вето стосовно цього Закону.
Законом вводиться узгодження з Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією: призначення на посади і звільнення з посад керівників спеціальних підрозділів з боротьби з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України, начальника Департаменту внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України.
Президент України у своїх пропозиція до закону зазначив, що прийнятий Верховною Радою України Закон «Про внесення змін в деякі закони України про впорядкування системи органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю» не може бути ним підписаний у зв'язку з тим, що його положення не відповідають вимогам Конституції України і Закону України «Про комітети Верховної Ради України». Свої висновки Президент України засновує на тому, що згідно з ч.1 ст.89 Конституції України комітети Верховної Ради України створюються для проведення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до її повноважень і виконання контрольних функцій відповідно до Конституції України. Як зазначено в ст.13 і ст.18 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», комітети Верховної Ради України беруть участь у попередньому обговоренні і готують відповідні висновки виключно щодо кандидатур посадовців, яких згідно з Конституцією України обирає, призначає, затверджує, згоду на призначення яких надає Верховна Рада України. Конституція України, яка визначає повноваження Верховної Ради України, не відносить до відання парламенту обрання, призначення, затвердження або ж надання згоди на призначення керівників спеціальних підрозділів з боротьби з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України, начальника Департаменту внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України, повідомляє «УНІАН».
Повноваження комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією визначені в положеннях Закону України «Про комітети Верховної Ради України». Відповідно до норм вищезазначеного нормативного акту, функція комітетів Верховної Ради України полягає в попередньому обговоренні кандидатур посадовців, яких згідно з Конституцією України обирає, призначає, затверджує Верховна Рада України або надає згоду на їх призначення, при підготовці до розгляду Верховною Радою України відповідних висновків щодо цих кандидатур. Конституція України (ст.85) не уповноважує Верховну Раду України на призначення або звільнення начальника Головного управління з боротьби з організованою злочинністю МВС України, його перших заступників і заступників, а також начальників управлінь з боротьби з організованою злочинністю головних управлінь, управлінь обласного рівня. Таким чином отримання узгодження комітету Верховної Ради України про призначення або звільнення вищезазначених осіб на посади суперечить вимогам Законодавства України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом