Голова Верховної Ради України Олександр Мороз вважає за доцільне передати будівництво військового житла у ведення Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства.

Про це він заявив під час проведення Дня уряду з порядком денним: «Про стан забезпечення житлом і іншими гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб».

Мороз відзначив, що Міністерство оборони має завершити будівництво житла. На його думку, об'єкти, які будуються, не можна передавати іншому міністерству, тому що «там біс ногу зламає при передачі, і хто скільки вкраде, ніхто не знатиме».

В той же час він вважає, що будівництво нового житла має бути передано у відання Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства. За словами голови ВР, у такому разі будівництво житла буде «дешевшим, ефективним і будуватиметься швидше», передає «УНІАН».

Під час Дня уряду заступник міністра оборони Владимир Бойко відзначив, що сьогодні на черзі для отримання житла по всіх силових структурах стоїть 79,4 тис. сімей, з яких по Міністерству оборони 64,6 тис. сімей, у тому числі 16 тис. сімей звільнених у запас або відправлених у відставку військовослужбовців.

За його словами, на фінансування будівництва і придбання житла в бюджеті на 2006 рік у всіх військових формуваннях було передбачено понад 1 млрд. 420 млн. грн., в той час, коли для вирішення житлового питання необхідно більше 20 млрд. грн.

Бойко вважає, що щорічно для фінансування цієї проблеми необхідно було до 4 млрд. грн., але, на жаль, держбюджет таких обсягів фінансування не забезпечує.

За його словами, «викликає тривогу передача будівництва житла від силових структур Міністерству будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства», що може привести «до затримки будівництва такого житла».

Бойко відзначив, що відповідним законом передбачено забезпечення житлом сімей військовослужбовців, звільнених у зв'язку за скороченням з Збройних Сил України протягом трьох років. Орієнтовна потреба коштів для цієї категорії осіб у 2006 році становила понад 2 млрд. грн.

За його словами, уряд бачить, що назріла проблема розробки нової державної або національної програми забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку. Він висловив надію на спільну роботу в цьому питанні уряду і Верховної Ради.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324