Прем'єр-міністр України Віктор Янукович звернув увагу голови Верховної Ради Криму Анатолія Гриценка на необхідність створення належних умов роботи для журналістів в автономії.
Під час зустрічі прем'єр України підкреслив, що "процеси розширення свободи слова в Україні є безповоротними ", - повідомляє в понеділок прес-служба Кабінету Міністрів, передає «Інтерфакс-Україна».
Янукович також звернув увагу Гриценка на необхідність неухильного дотримання принципу вільного доступу журналістів до інформації і його реального забезпечення в Криму.
Раніше ForUm повідомляв, що уряд України розробив законопроект про реформування державних і комунальних друкарських засобів масової інформації, який передбачає безкоштовну передачу приміщень редакцій, майна, обладнання, друкарень трудовим колективам в довічне користування.
Про це заявив віце-прем'єр Дмитро Табачник після завершення роботи урядового комітету з гуманітарної і соціальної політики, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.
«Це надзвичайно важливий, новаторський законопроект, який є складовою частиною законодавства про свободу слова і соціальний захист журналістів, оскільки посилює правову основу незалежної діяльності друкарських засобів масової інформації. Крім того, він дозволить створити матеріальну базу для самоокуповування видання», - відзначив Табачник.
За його словами, поки законопроект допрацьовується з урахуванням пропозицій Національного союзу журналістів, Міністерства юстиції і Фонду держмайна. «Трудові колективи одержують майно безкоштовно і в довічне користування. А тому необхідно чітко прописати механізм, який би зробив неможливим проведення незаконних операцій з нерухомістю», - відзначив віце-прем'єр.
Крім того, Табачник проінформував, що Національний союз журналістів пропонує реалізовувати роздержавлення друкарських ЗМІ в два етапи. За його словами, сьогодні вже близько 45 редакцій обласних, міських і районних газет готові взяти участь у першому етапі, на другому етапі в процес будуть залучені інші редакції державних друкарських ЗМІ. «Поетапність необхідна для того, щоб колективи міських або районних газет встигли підготується до цього процесу», - пояснив віце-прем'єр.
Ще одна інновація, сказав Табачник, це можливість безкоштовно отримати приміщення не тільки друкарським ЗМІ, а і тим творчим колективам, які виникли на їх основі - це місцеві теле- і радіокомпанії.
В той же час Табачник підкреслив, що для прийняття законопроекту необхідно внести цілий ряд змін у закони, зокрема, до Бюджетного кодексу, закони про місцеве самоврядування, про рекламу, про друкарські ЗМІ, про держпідтримку ЗМІ і соціального захисту журналістів, про порядок освітлення засобами масової інформації діяльності органів держвлади і місцевого самоврядування, про Нацраду по теле- і радіомовленню.
Він повідомив, що Міністерство юстиції вже розробило практично всі зміни і в другій половині січня 2007 року комітет повернеться до розгляду законопроекту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом