Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що правомочність рішення Шевченківського районного суду про призупинення дії рішення Верховної Ради про його відставку підтверджується рішенням Конституційного Суду від 2002 року.
"У 2002 році Конституційний Суд України виніс рішення і підтвердив ним право і правомочність судів першої інстанції розглядати питання, зокрема кадрові, які відносяться до компетенції Президента України або Верховної Ради", - сказав Тарасюк на прес-конференції у неділю в Києві.
Тарасюк нагадав про те, що рішення по суті питання буде винесено Шевченківським райсудом в понеділок
Коментуючи заяву міністра юстиції Олександра Лавриновича про нелегітимність указу Президента, згідно з яким Тарасюк продовжує виконувати обов'язки голови МЗС, голова зовнішньополітичного відомства сказав: "Заява міністра юстиції містить амбіцію потрактувати Конституцію України". За словами міністра, "поки що це думка міністра юстиції України, а не рішення Конституційного Суду".
Як повідомлялося, парламент 1 грудня звільнив Тарасюка з посади голови МЗС. Подання про звільнення вніс до парламенту Прем'єр-міністр Віктор Янукович.
Шевченківський райсуд Києва призупинив дію постанови Верховної Ради про звільнення Тарасюка з посади голови МЗС, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Президент Віктор Ющенко 5 грудня підписав указ, згідно з яким Б.Тарасюк продовжує виконувати обов'язки голови МЗС.
У середу вранці Тарасюка не пустили на засідання Кабінету Міністрів. Після цього він направив подання в Генпрокуратуру з вимогою розглянути законність його недопущення на засідання уряду.
Міністерство юстиції обнародувало юридичний висновок , в якому запропонувало Президенту України Ющенко скасувати указ про виконання головою МЗС Тарасюком своїх посадових обов'язків як такий, що суперечить Конституції України.
Своєю чергою прес-служба апарату Верховної Ради заявила, що тільки Конституційний Суд може оцінити постанову парламенту про звільнення міністра закордонних справ Б.Тарасюка на предмет її конституційності.
Тарасюк був призначений головою МЗС в уряд Януковича 4 серпня цього року. Його кандидатуру на затвердження в коаліційному уряді вносив Президент Ющенко. Посади міністрів закордонних справ і оборони не відносяться до квот учасників парламентської коаліції при формуванні Кабінету Міністрів.
Тарасюк очолював МЗС в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова. Був також головою МЗС у 1998-2000 роках.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом