В Криму можуть зникнути легендарні місцеві сорти винограду. Останніми роками саджанці для молодих виноградників завозять з інших регіонів країни або із закордону, - стверджує заступник голови Ради міністрів Криму Микола Колісниченко.

На думку віце-прем’єра, в Криму повинні бути створені власні сучасні розплідники по вирощуванню посадочного матеріалу винограду.

«Для автономії неприродна ситуація, коли більшість посадочного матеріалу винограду закупляється в інших регіонах України або з-за кордону», – вважає Колісниченко, передає «Новий Регіон».

Так у Криму можуть зникнути такі рідкісні сорти винограду як «Альбільо кримський» з Магарачської колекції, який є невід'ємним компонентом при виробництві міцних вин типу кримського портвейну. Рідкісними стають різні сорти Мускату. Так, наприклад Мускат чорний, з якого виробляють високоякісні десертні вина, крім кримського півострова росте тільки у Франції і Німеччині. Вартість такого саджанця досягає десятки тисяч доларів. Аналогічна ситуація з клоном Мускату білого – Мускатом рожевим. Ексклюзивними для Криму також вважаються саджанці винограду Бастардо, отримані від схрещування традиційного вигляду з іншими сортами.

Всього кримські виноградники займають площу 29,7 тисяч гектарів, з них молоді – 12,4%, при нормі 20%.

Невиконання планів посадки в уряді пояснюють відсутністю своєчасної виплати компенсації аграріям, обіцяної керівництвом країни. «Міністерство аграрної політики України не повною мірою компенсує витрати сільгосппідприємств на закладення садів і виноградників. Це знижує темпи і об'єми їх посадки», – говорить Колісниченко.

При посадці молодих виноградників виробники, як правило, прагнуть використовувати невибагливі і недорогі сорти.

В 2006 році сільгосппідприємства автономії запланували збільшити площу кримських виноградників на 1720 гектарів. Весною виноград встигли посадити всього на 717 гектарах, в осінній період – ще на 165 гектарах, передає прес-служба Радміну.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

587