На засіданні 14 Ради міністрів ОБСЄ, яке проходить в Брюсселі, Україна виступить від імені ГУАМ з двох основних питань - врегулювання заморожених конфліктів і реформування ОБСЄ.
Про це повідомив керівник української делегації, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні, посол України в Австрії Володимир Єльченко в інтерв'ю українським журналістам в Брюсселі.
За його словами, цей виступ складатиметься з двох частин . "Головна увага буде присвячена питанням, які викликають найбільше занепокоєння країн ГУАМ - питанням врегулювання заморожених конфліктів на просторі ОБСЄ. Йдеться про Придністров'я, Абхазію, Осетію і Нагірний Карабах", - наголосив він.
За словами українського дипломата, «не слід чекати від цих ініціатив революцій». "Йдеться про повернення до тих ідей, які вже висловлювалися свого часу , перш за все , якщо говорити про Придністров'я, - до плану Ющенка: до сьогодні ще ніхто не запропонував кращого варіанту розв’язання Придністровської проблеми. Наше завдання - з допомогою ОБСЄ спробувати повернути сторони конфлікту до переговорів в тому форматі, який був ефективний протягом останніх майже двох років", - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Стосовно врегулювання ситуації в Грузії, перш за все в Південній Осетії, то, за словами Єльченка, країни ГУАМ виступлять із спільною підтримкою плану президента Грузії Михайла Саакашвілі.
Відповідаючи на питання про позицію Росії щодо виведення військ з території заморожених конфліктів, В.Єльченко повідомив, що консультації з цього питання ще продовжуються . "Росія зараз не погоджується з тим, щоб в цих документах (ОБСЄ – ред .) були згадані так звані Стамбульські зобов'язання Росії, в яких якраз і йдеться і виведення військ. Звичайно, це не сприяє пошуку консенсусу, але я вважаю , що трагедії з цього робити не варто. ОБСЄ - це форум, який використовується для переговорів, проведення зустрічей в різних форматах. Все це сприяє тому, щоб всі пропозиції канонізувати в одному правильному напрямку і ухвалити рішення, яке буде схвалене всіма членами цієї організації", - наголосив він.
Другим важливим питанням, яке прозвучить в доповіді, В.Єльченко назвав реформування ОБСЄ. "Під реформою мається на увазі створення повноцінного секретаріату… розширення повноважень генерального секретаря. На це буде направлено ряд рішень , які планується прийняти. Звичайно, не все вийде. Але навіть якщо не все вдасться в Брюсселі, то ця робота буде продовжена наступного року під головуванням Іспанії – ніхто не робить трагедії з того, що реформа ОБСЄ не буде завершена зараз: це процес, через який потрібно пройти ", - зазначив Єльченко.
В ГУАМ входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдавія.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом