Міністерство оборони України наполягає, що не займається реалізацією надмірного майна, сказав заступник міністра оборони України Володимир Бойко.
«З 2006 року ні Міноборони, ні його структури реалізацією майна не займаються», - наголосив Бойко в інтерв'ю газеті «Дело». Він зазначив, що Міністерство оборони України передає все майно, яке підлягає реалізації, уповноваженим Кабінетом Міністрів України структурам, які розподіляють його між своїми дочірніми підприємствами і рештою компаній, задіяних Кабміном в реалізації військового майна.
«Якийсь час продажем майна серед інших займалися дві структури Міноборони: «Укроборонпостачальник» і «Укроборонлізинг». Минулого року міністр оборони України Анатолій Гриценко особисто клопотав перед Кабінетом Міністрів України про те, щоб ці дві структури були позбавлені права реалізації майна, що й було зроблено», - додав Бойко.
Він також зазначив, що керівництвом Міноборони була проведена ревізія раніше укладених договорів про реалізацію майна, яке передається уповноваженим організаціям.
«Таким чином, Міноборони настояло на внесенні змін в угоди відповідно до законодавства України і інтересів Міністерства оборони України. Отже з 2006 року ні Міноборони, ні його структури реалізацією майна не займаються», - констатував він.
Говорячи про діяльність організацій, уповноважених продавати майно Збройних сил України, заступник міністра оборони України зазначив, що на сьогоднішній день керівництво оборонного відомства задоволено їхньою роботою.
Водночас він нагадав, що весною поточного року Міністерство оборони звернулося до них з проханням переглянути угоди, внести зміни, у тому числі щодо розмірів комісійних винагород, повідомляє «УНІАН».
«В травні 2006 року ми почали проведення ревізії раніше укладених договорів про реалізацію майна, яке передається уповноваженим організаціям, на відповідність їх законодавству і інтересам Міноборони. Коли згода була досягнута, уряд ухвалив рішення тимчасово припинити реалізацію військового майна і підписання договорів оренди», - сказав заступник міністра.
За його словами, Кабінет Міністрів України розпорядився припинити продаж майна Міноборони до формування Державного департаменту надмірного майна і земель, який буде створюватися відповідно до постанови Уряду на базі вже існуючого в Міністерстві оборони України Департаменту надмірних фондів і земель.
Бойко також зазначив, що наразі оборонне відомство чекає скасування постанови уряду, яка блокує продажі, але цьому протистоїть ФДМУ і Мінфін. За його словами, якщо буде надана можливість продажу надмірного майна, тоді до кінця року Міноборони встигне наповнити спецфонд на 50-70 млн. грн.
Говорячи про довідку Головного контрольно-ревізійного управління, матеріали якої були використані на засіданні колегії Генеральної прокуратури України для звинувачень на адресу керівництва військового відомства, він зауважив, що ”до цього дня ні я, ні міністр не бачили акту перевірки, існує тільки довідка ГоловКРУ. Крім того у Міноборони є вагомі підстави говорити про довільне трактування чинного українського законодавства в довідці».
Він зауважив, що пояснення і заперечення Міністерства оборони не беруться до уваги. «Наведу факт. Нас звинувачують в тому, що підприємство «Укрконверс» у 2005 році реалізувало майна і землі на 5,9 мільйона гривень. Пояснюю, «Укрконверс» увійшло до складу Міноборони 3 січня 2006 року, тобто відчуження майна відбулося, коли воно входило до складу Національного координаційного центру. Які до нас можуть бути претензії? - сказав він.
Щодо центрального військового санаторію в Ялті Бойко повідомив, що він був частково реалізований у 2004 році без проведення аукціону трьом комерційним структурам.
«Очоливши Міністерство оборони в лютому 2005 року, Гриценко не погодився з цим продажем і почав його оскарження. Проте є рішення Вищого господарського суду, що все реалізовано правильно. І таких необгрунтованих звинувачень більшість», - наголосив заступник голови військового відомства.
Як повідомлялося, протягом останнього місяця КРУ, ГПУ і Рахункова палата розповсюдили інформацію про численні порушення у сфері реалізації надмірного майна керівництвом Міноборони.
Як зазначив Гриценко, Міноборони безпідставно звинуватили в розбазарюванні 6 млрд. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом