Президент України Віктор Ющенко заявляє про необхідність виробити сьогодні на засіданні Ради національної безпеки і оборони нову модель господарювання у сфері житлово-комунального господарства. Про це глава держави сказав сьогодні журналістам.

За словами Ющенка, мета сьогоднішнього засідання РНБО не полягає в тому, щоб дати вказівки уряду, що необхідно робити. Як сказав Президент, це очевидні кроки, які повинна робити влада. Зокрема, він сказав про необхідність розмежування мереж, лібералізації цін, наведення технологічного ладу в цій сфері, уникнення втрат енергозабезпечення, формування будинкових комітетів, які б займалися облаштуванням будинків і несли відповідальність «від порогу до даху будинку».

Також Ющенко висловився за необхідність комерціалізації частини цього ринку, підкресливши, що необхідно забезпечити порядок, який не дозволить існувати монополістам у цій сфері. «Держава не повинна сміття вивозити, це - предмет конкуренції комерційних структур, держава могла б займатися багатьма іншими питаннями», - сказав Ющенко, відзначивши, що необхідно перейти на таку модель господарства, яка забезпечить його ефективність. «Давайте зробимо дорожню карту, що нам потрібно робити, починаючи з наступного року. Це головний лейтмотив засідання РНБО, яке я сьогодні проводитиму», - заявив Президент.

Кажучи в цілому про житлово-комунальну сферу і особливо ціноутворення в цій галузі, Ющенко відзначив, що влада вибрала неправильний курс спілкування з суспільством. «Дуже формується солодкою, не до кінця прозорою і об'єктивною, і, власне, сама політика комунального господарства, і сам діалог з споживачами, якими є всі 48 млн. громадян», - сказав Ющенко, додавши, що не потрібно «робити фокусів, як робив у цирку Еміль Кіо, коли з капелюха вилітає безліч голубів», передає «УНІАН».

Ющенко підкреслив, що коли йдеться про такі обмежені ресурси, як газ і нафта, які, до речі, доводиться купувати, необхідно виховувати в суспільстві розуміння того, що за все потрібно платити. «Жити потрібно раціонально, економно», - відзначив Президент. Ющенко назвав неприпустимою ситуацію, коли на одиницю валового продукту в 4 рази більше витрачається енергоносіїв, ніж в будь-якій іншій країні Європи.

Ющенко закликав до серйозної розмови над тим, як раціоналізувати цю сферу, про більш економне споживання і про правильну ціну на ці продукти.

Він вкотре відзначив, що не розуміє, чому пільгові ціни повинні розповсюджуватися на такі категорії громадян, як міністри, депутати, на Президента і тому подібне. За словами Президента, вони одержують не малу зарплату і можуть платити повну ціну за спожиті комунальні послуги.

Він також закликав вести чесну розмову з суспільством, зокрема держава повинна дати гарантії, що бідна людина не платитиме більше 20% від свого сукупного доходу за комунальні послуги. Ющенко підкреслив, що якщо комусь ця модель здається недосконалою, її можна обговорювати, але не потрібно «захищати багатих через пільгову ціну». «Я можу навести приклад: у Києві основним споживачем. є сім'я, у якої є джакузі, три ванні кімнати, декілька сот квадратних метрів житлової площі – до яких пір ми дотуватимемо цю частину суспільства?», - запитав Ющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

355