Сьогодні голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Вільямом Тейлором питання про діяльність ЦВК на цьому етапі, особливості місцевих виборів, перспективи вдосконалення виборчого законодавства України.

Як повідомили у Відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК, голова Центрвиборчкому проінформував учасників зустрічі про принципи, на яких працює Центральна виборча комісія як постійно діючий незалежний державний інститут, про кількісний склад Центрвиборчкому – сьогодні він налічує 13 осіб, а відповідно до закону «Про Центральну виборчу комісію» у складі цього органу повинні працювати 15 членів ЦВК, тому поки що залишаються вакантними 2 посади.

Повідомив Давидович також про те, що днями Центральна виборча комісія відзначила 9-у річницю з дня свого заснування.

Якщо в ході організації і проведення виборчих кампаній Комісія працює в екстремальному режимі в умовах ненормованого робочого часу, відзначив голова ЦВК, то поза виборів вона, практично не знижуючи ритму, організовує свою роботу планомірно, розподіляючи зусилля відповідно до невідкладних завдань. Зокрема, в ці дні Комісія надає відчутну консультативну і методичну допомогу в організації місцевих виборів, члени Комісії і працівники Секретаріату ЦВК з цією метою виїхали у відрядження. До кінця року має відбутися понад 30 місцевих виборів, громадяни обиратимуть міських і сільських голів, а також депутатів місцевих рад. Фактично на місцях протягом одного скликання відбувається ротація майже третини складу виборчих органів, відзначив Давидович.

Фінансування цих виборів забезпечується шляхом субвенцій з державного бюджету, до кінця року передбачається витратити на проведення місцевих виборів понад 4 мільйонів гривень, а наступного року в бюджеті передбачені великі обсяги фінансування – 18-20 мільйонів гривень, в той же час Комісія здійснює контроль за цільовим і раціональним витрачанням цих коштів, передає «УНІАН».

Однієї з серйозних проблем, які ускладнюють проведення виборчих кампаній в умовах пропорційної системи виборів, голова ЦВК назвав недостатній рівень відповідальності політичних сил – суб'єктів виборчого процесу. Особливо це відображається на формуванні виборчих комісій – тієї ланки, на яку лягає найбільше навантаження під час голосування.

За його словами, політичні партії повинні подавати кандидатури до складу комісій, проте далеко не всі кандидати мають належний рівень підготовки, не вміють працювати на загальний результат, часом проявляють заангажованість і необ'єктивність, що істотно перешкоджає роботі.

Давидович відзначив, що ЦВК має намір за підсумками проведення місцевих виборів підготувати узагальнюючі аналітичні матеріали і виступити перед парламентом з ініціативою щодо змін у чинному законодавстві. Зокрема, буде запропоновано дозволити безпосередньо Центральній виборчій комісії ухвалювати рішення щодо змін у складі територіальних виборчих комісій у разі недотримання ними вимог закону.

Окремо Давидович зупинився на питаннях удосконалення виборчого законодавства. Він відзначив, що недавно Комісія провела міжнародну науково-практичну конференцію за підсумками нинішньої виборчої кампанії, на якій були наочно обговорені всі проблеми і «вузькі місця» чинного законодавства, які висвітила парламентська виборча кампанія. Він відзначив, що організатори виборів знайшли підтримку учасників конференції в тому, що концепція тих або інших виборчих процедур потребує змін, інших підходів, удосконалення. Комісія, спираючись на зроблені конференцією рекомендації, готує подання до Верховної Ради України з викладом конкретних пропозицій.

Посол США цікавився питаннями про можливість проведення в Україні референдуму з питань членства України в НАТО і участі держави в Єдиному економічному просторі. Голова Центрвиборчкому повідомив, що ініціативні групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, зареєстровані Комісією, зібрали 4 млн. 666 тис. підписів громадян за проведення такого референдуму, проте в ході аналізу цих підписів було виявлено 28 випадків невідповідності оформлених документів вимогам законодавства, деякі з цих випадків вивчають судові органи, тому Центральна виборча комісія зможе ухвалити остаточне рішення тільки після з'ясування всіх подібних обставин.

Під час зустрічі обговорювалися також питання створення загальноукраїнського реєстру виборців, формування Виборчого кодексу, підвищення рівня підготовки працівників виборчих комісій і загального рівня правової культури громадян.

Давидович висловив послу подяку за плідну співпрацю у ході організації виборів з Агентством міжнародного розвитку США і зокрема проектом «Сприяння організації виборів в Україні», а також надію на її продовження в майбутньому.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310