Голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко вважає недоцільним переглядати рішення про виділення земельних ділянок.
" Звичайно, у нас є багато порушень, і зараз в судах розглядається понад 70-ти позовів по земельних ділянках. Але ми чудово розуміємо, що мінімум 70% з них - це безперспективні справи ", - заявила Ульянченко, передає «Інтерфакс-Україна».
"Тому ми розуміємо, що реприватизація землі - малоперспективна справа , а крім того ще і відповідна реакція інвесторів, і ми не хотіли б цього робити ", - додала вона.
За її словами, обласна влада сьогодні практично не має важелів впливу на місцеві ради в питаннях виділення земельних ділянок, оскільки не в змозі відстежити сесії всіх місцевих рад. При цьому "дуже цікава ситуація складається з судами". "Здавалося б, що у влади має бути інструмент впливу – рішення суду", - відзначила В.Ульянченко. Проте , за її словами, часто суди виносять рішення на користь землекористувачів з явними порушеннями закону, зокрема, про примушення глав райадміністрацій "позитивно вирішити питання" про переведення землі з категорії сільськогосподарської в іншу категорію, зокрема, під забудову.
У зв'язку з цим колегія обладміністрації ухвалила рішення звернутися до Верховного Суду.
Разом з тим , обласна влада не може бути безсилою у сфері землекористування, і повинна ухвалювати якісь рішення, підкреслила Ульянченко. Так, на сьогодні працює спільна з обласною радою комісія з інвентаризації землі , проведено перше розширене засідання колегії, на якому були розглянуті перші підсумки роботи цієї комісії. Планується провести виїзні колегії в дуже проблемних районах. "Щоб люди зрозуміли, що ми жорстко реагуватимемо на порушення", - підкреслила голова обладміністрації.
Обладміністрація також зобов'язала районні адміністрації добиватися, щоб земельні ділянки "відводилися не під садові товариства, а виставлялися на конкурс". Для цього потрібно, щоб кожний населений пункт, район мали межі і Генеральний план розвитку. "І якщо в селі потрібно побудувати добрий магазин, то це теж є предметом конкурсу - зараз бізнес готовий будувати і такі речі. Але земельна ділянка повинна виділятися через конкурс, з цільовим призначенням, мати соціальний або інвестиційний пакет", - підкреслила Ульянченко.
Вона також відзначила, що сьогодні в області є великі земельні ділянки, відведені 5-6 років тому, які не використовуються, а їх господарі просто чекають вигідної ціни.
" Коли ми маємо хорошого інвестора, ми намагаємося умовити такого власника ввійти до спільного підприємства своєю землею , щоб вона використовувалася, працювала, тобто, щоб не було просто перепродажу", - підкреслила Ульянченко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом