Доповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи планують відвідати окремі регіони України, зокрема Крим, Донбас й інші.
Про це повідомила сьогодні доповідач ПАРЄ, член Комітету Асамблеї з питань моніторингу Ханне Северінсен під час зустрічі з постійною делегацією Верховної Ради в ПАРЄ.
Після цього, сказала вона, доповідачі ПАРЄ мають намір приїхати до України для підготовки наступної доповіді.
Як повідомили в прес-службі ВР, під час зустрічі сторони обмінялися думками про хід виконання зобов'язань України перед Радою Європи і перспективи цієї роботи на майбутнє, передає «УНІАН».
На початку зустрічі голова української делегації Віталій Шибко відзначив позитивний внесок доповідачів, зокрема Северінсен, у розвиток демократії в Україні, запросивши спостерігачів ПАРЄ відвідати Україну в зручний для них час.
Северінсен у свою чергу привітала Шибка з обранням на посаду голови Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ і Сергія Головатого – з обранням на посаду віце-президента Асамблеї.
Підкресливши, що вважає процес моніторингу «корисним для кожної країни», вона нагадала, що з часу останнього візиту спостерігачів Ради Європи до України пройшов рік, а тому «звичайно, що вже прийшов час» для нових відвідувань, «тим паче, що працює новий уряд, який, сподіваюся, готовий нас прийняти».
Северінсен виразила задоволення, що в плані заходів щодо виконання зобов'язань України перед РЄ, затвердженому керівництвом нашої держави, враховані рекомендації доповідачів ПАРЄ, зокрема «відображена співпраця з неурядовими організаціями».
Вона нагадала, що під час минулого візиту доповідачі виразили ряд побажань, зокрема відносно:
- змін до Конституції України, внесених у грудні 2004 року;
- розгляду питання зловживань під час президентської виборчої кампанії 2004 року;
- необхідності прийняття законів про функціонування гілок влади;
- необхідності роздержавлення засобів масової інформації;
- продовження реформування судової системи, зокрема приведення її у відповідність з європейськими нормами;
- завершення розгляду резонансних справ, зокрема що стосується загибелі журналіста Георгія Гонгадзе.
Северінсен сказала, що ці питання зачіпатимуться доповідачами ПАРЄ під час їх наступного візиту до України.
Шибко відзначив, що у Верховній Раді України „із зацікавленістю сприйняли доповідь Моніторингового комітету” і виразив переконання, що „ці висновки будуть заставою подальшого просування України по шляху демократії» і гарантією сповіданих нашою державою європейських цінностей.
Він підкреслив, що зараз головним питанням бачить прийняття Верховною Радою України Закону «Про Кабінет Міністрів України», який вже підготовлений до розгляду. За словами голови української делегації, від цього «залежатиме те, як будуть реформовані ті або інші структури влади”. Шибко припустив, що «з цього приводу буде цікава дискусія політичних сил» у Верховній Раді.
Як відзначив Головатий, серед першочергових задач він бачить внесення змін у законодавство про прокуратуру, а також розгляд питання, що стосується імперативного мандата народних депутатів. Він бачить можливість прийняття відповідних законодавчих змін найближчими місяцями.
Торкаючись питання про судову реформу, Головатий проінформував, що на сьогоднішній день «підготовлено два фундаментальні законопроекти» змін в законодавство про судовий устрій і про статус суддів, «вони відповідають європейським стандартам і готові до внесення на розгляд парламенту». Також, сказав він, підготовлений і законопроект про роздержавлення засобів масової інформації, проведені відповідні консультації з журналістами. Він засудив непрозорість, з якою в Україні підходять до розгляду справи Г.Гонгадзе.
В ході розмови член делегації ВР Григорій Немиря торкнувся питання про необхідність прийняття закону про опозицію, на що Головатий висловив думку, що права опозиції визначені Конституцією України, а тому, сказав він, варто було б в рамках Регламенту Верховної Ради України врегулювати питання про діяльність парламентської опозиції.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом