Депутати Київської міської ради ухвалили рішення «Про соціальний захист населення міста Києва в умовах введення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги».

Як передає «УНІАН», за це рішення проголосували 78 депутатів міської ради. Фракція Віталія Кличка документ не підтримала, як і заявляла напередодні в офіційному листі до депутатів Київради і Київського міського голови.

Питання соціального захисту в умовах нових тарифів розглядалося останнім на порядку денному і саме на нього прийшов відсутній досі мер столиці Леонід Черновецький. Він відзначив, що «особисто хоче про нього доповісти, оскільки відчуває на собі відповідальність з цього питання».

«У цьому випадку я буду його вирішувати самостійно, - сказав Черновецький, - але головне – це почути вашу думку про той проект, який називається «Про соціальне забезпечення...».

Він підкреслив, що в проекті відсутні поки будь-які цифри, тому що їх потрібно підготувати «серйозніше». «Ми нічого конкретного не приймаємо, а просто про ситуацію і наміри (рішення – ред.)», - сказав мер.

«Ми напрацювали єдину систему в Україні, за якою люди, у яких грошей достатньо, а таких у Києві багато, вони платитимуть за бідних, і ті люди, які сьогодні одержують до 1 тис. 1,5 тис. грн., вони в окремих випадках будуть навіть у виграші від тієї системи, яку ми презентуємо», - запевнив Черновецький.

Під час обговорення проекту рішення, депутат від БЮТ Олександр КЛЮС відзначив, що цей проект не розглядався на профільній комісії Київради з питань житлово-комунального господарства. Він запропонував відкласти питання на наступну сесію, коли будуть відомі всі цифри, зокрема, ціна на газ і то, скільки грошей буде виділено на допомогу малозабезпеченим сім'ям. Крім того, він запропонував до першого пункту рішення, де говориться, що Київрада «погодилася з пропозицією виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про необхідність приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності населення Києва», додати пункт: заборонити КМДА піднімати тарифи на ЖКУ без рішення Київради.

За словами депутата Володимира Присяжнюка («НУ»), забороняти підвищувати тарифи не в компетенції Київради, а компетенція компаній, що надають послуги, і міського голови – затверджувати ці тарифи чи ні. “А ми потім критикуватимемо або робитимемо якісь інші дії”, - сказав він, запропонувавши підтримати цей проект рішення.

Таким чином, депутати Київради дали згоду на перегляд тарифів в столиці і затвердили Порядок надання субсидій з міського бюджету малозабезпеченим верствам населення міста для відшкодування витрат на оплату ЖКУ в умовах зміни тарифів на ці послуги. Введений він в дію буде одночасно з введенням нових тарифів. Програмний комплекс з нарахування субсидій повинен бути забезпечений протягом місяця. Рішення передбачає забезпечення будинків засобами обліку теплової енергії на опалювання і гарячу воду; затвердження спільно з АТ «Київенерго», ЗАТ «Енергогенерувальна компанія «Укр-Кан Пауе» (АК «Дарницька ТЕЦ») температурного графіка теплових мереж для подальшого забезпечення якості надання послуг.

У порядку надання субвенцій з міського бюджету наголошується, що її розмір становить 10% середньомісячного сукупного доходу малозабезпеченої сім'ї. За умови призначення житлової субсидії за рахунок державного бюджету і субсидії за рахунок міського бюджету за користування житловими і комунальними послугами, громадяни, зареєстровані в житловому приміщенні, платять не менше 10% середньомісячного сукупного доходу. Субсидія з міського бюджету надаватиметься в безготівковому вигляді сім'ї шляхом перерахування коштів організаціям – представникам і постачальникам послуг. Субсидія з міського бюджету призначатиметься в аналогічні терміни, які визначені для призначення субсидії за рахунок державного бюджету. Проводитиметься її нарахування щомісячно.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

377