Голова Верховної Ради України Олександр Мороз вважає за необхідне включати до складу груп міжпарламентської співпраці представників Рахункової палати.

Як повідомили в прес-службі Верховної Ради України, про це він заявив сьогодні на зустрічі з представниками органів вищого фінансового контролю, які є учасниками міжнародної конференції «Роль найвищих органів фінансового контролю в боротьбі з корупцією і шахрайством», яка проходить у Києві 19-20 вересня.

Голова ВР вважає корисним включення до складу груп міжпарламентської співпраці представників Рахункової палати, щоб вони «свіжим поглядом подивилися, що роблять партнери для посилення функцій контролю з боку парламенту».

Він назвав «надзвичайно важливою» роботу, яку проводить Рахункова палата в Україні, найвищі органи фінансового контролю інших країн.

Мороз доручив Рахунковій палаті підготувати свої пропозиції за результатами конференції, зокрема з використовування досвіду рахункових палат інших країн. Він відзначив, що «для України це найважливіший напрям у роботі з наведення ладу в країні, для забезпечення дійсно прозорих, конкурентних умов у ринковій економіці». Мороз підкреслив, що «все це співпадає з практикою й ідеологією ваших рахункових палат, ваших парламентів, з необхідністю посилення контрольних функцій парламенту, зокрема його комітетів». При цьому голова ВР відзначив, що «вчора, слухаючи доповіді, ознайомлюючись з досвідом, зрозумів, що в нас попереду ще багато і багато роботи».

«Треба, щоб ніхто не думав, що Рахункова палата – це інструмент зведення рахунків для якогось політичного переслідування. Це не орган опозиції, як дехто у нас заявляє, це – орган парламентського контролю. Його висновки, перевірки, аналіз повинні бути універсальними для всіх», - підкреслив Мороз, відзначивши, що «такий статус Рахункової палати ми затверджуватимемо в Україні». Він виразив переконання, що Рахункова палата в майбутньому «займе гідне місце», передає «УНІАН».

Учасник конференції, голова Рахункової палати Російської Федерації Сергій Степашин у відповідь відзначив, що в його країні «з величезним інтересом спостерігають за тими активними політичними процесами, які відбуваються в Україні».

За його словами, «всі присутні на конференції відзначили позицію голови Верховної Ради України, українського парламенту відносно незалежного фінансового контролю, щодо того, що Рахункова палата не повинна бути заангажованою ніякими політичними діями». Він визнав, що сьогодні Рахункова палата України «дійсно відповідає всім міжнародним стандартам, європейським стандартам». Підводячи підсумки конференції, Степашин відзначив, що «це - серйозний крок вперед у боротьбі з корупцією з боку органів вищого фінансового контролю».

Під час обговорення Мороз висловився за створення органів загальної боротьби у сфері запобігання фінансових злочинів. Він закликав «серйозно попрацювати над організацією законодавства і методами роботи». «Тут треба мати загальні стандарти, загальні методики», - сказав він.

На думку Мороза, ще одним напрямом, «над яким повинна попрацювати Рахункова палата, є корупція, яка виникає при зміні форм власності», наприклад організація штучного банкрутства підприємств, що мають державну частку майна. «З вашими Рахунковими палатами ми б знайшли точки дотику для адаптації, для гармонізації законодавства в правилах поведінки держави до таких дій», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

355