Заступник міністра аграрної політики України Петро Вербицький вважає, що українське птахівництво має добрі перспективи збільшення експорту своєї продукції.

Про це Вербицький заявив у вівторок в інтерв'ю журналістам у Судаку, де він бере участь у другій Міжнародній науково-практичній конференції з птахівництва.

За словами заступника міністра, за рік в Україні виробляється понад 600 тис. тон м'яса птиці при потребі 1 млн. тонн. Проте, відзначив Вербицький, український споживач через низьку купівельну спроможність, не викупляє всього об'єму продукції.

За словами заступника міністра, оскільки вітчизняні промислові птахівничі підприємства щорічно збільшують виробництво на 20-25%, об'єм, який не буде викуплятися українськими споживачами, можна направляти на експорт.

Вербицький також відзначив, що збільшення виробництва продукції птахівництва в Україні стало можливе завдяки державній підтримці господарств, що спеціалізуються. Зокрема, шляхом надання пільгового кредитування, пільгового оподаткування, а також здешевлення закупівлі нового обладнання і проведення гнучкої інвестиційної політики.

П.Вербицький також відзначив, що Росія "є одним з основних стратегічних партнерів" для експорту української продукції. За словами заступника міністра, щорічно Російська Федерація імпортує більше 1 млн. т пташиного м'яса. При цьому, відзначив він, українське м'ясо "ми можемо експортувати охолодженим, а не замороженим, як роблять наші конкуренти".

На другій Міжнародній науковій практичній конференції з птахівництва обговорюються також питання щодо боротьби з пташиним грипом. В конференції беруть участь більше 500 вітчизняних і зарубіжних фахівців з 27 країн, у тому числі із США, Франції, Іспанії, Польщі, Нідерландів, Австрії, Чехії, Угорщини, Росії, Білорусі, України. Також представлені фірми-постачальники біодобавок, виробники обладнання для птахівництва і виробники племінних генетичних ресурсів. Конференція продовжиться до 22 вересня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

538