Наприкінці жовтня в Україні будуть проведені промислові випробування вакцини проти пташиного грипу.
Про це у вівторок в Судаку в інтерв'ю журналістів повідомив заступник міністра аграрної політики України Петро Вербицький, який бере участь у другій Міжнародній науковій практичній конференції з птахівництва, що проходить у Судаку з 18 по 22 вересня.
За словами заступника міністра, над розробкою вакцини проти пташиного грипу зараз працюють вчені Харкова і Києва. "Вже перші випробування, які проведені, показують високий ступінь захисту", - відзначив Вербицький.
Він відзначив, що під час промислових випробувань буде застосований так званий "гострий досвід", коли береться польовий штам вірусу пташиного грипу і вводиться в птицю вакциновану і не вакциновану. Це дозволяє побачити реакцію вірусу на вакцину. При цьому, як повідомив Вербицький, вже перші досліди застосування вакцини, що розробляється в Україні, свідчать про те, що після її застосування вірус в навколишнє середовище не виділяється, і це підтверджують дослідження і російських учених, передає «Інтерфакс-Україна».
В той же час заступник міністра не вважає за необхідне проводити масову вакцинацію птиці в Україні. Зокрема, він навів для прикладу ситуацію в деяких населених пунктах у Криму, де були раніше зафіксовані спалахи пташиного грипу, коли в окремих господарствах фіксувалася і хвора птиця, в той же час у цьому ж господарстві була не хвора птиця. Як вважає Вербицький, в такій ситуації можна знищувати хвору птицю, а здорову вакцинувати, оскільки знищення всієї птиці в місцях спалаху захворювання, приносить господарствам великі збитки.
В той же час Вербицький підкреслив, що ситуацію з пташиним грипом в Україні не потрібно драматизувати. "Звичайно, є ризик (виникнення пташиного грипу – ред.) в період міграції дикої птиці, і міністерство тут виступає за заборону полювання з жовтня по листопад. Але промислове виробництво повністю захищено", - відзначив він, підкресливши: "Український споживач повинен розуміти, що птиця і продукція птахофабрик безпечна".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом