Верховна Рада підтримала позицію прем'єр-міністра Віктора Януковича, висловлену ним 14 вересня в Брюсселі, щодо взаємовигідної співпраці «Україна-НАТО».
За відповідну постанову ВР «щодо позицій прем'єр-міністра України на засіданні комісії «Україна-НАТО» проголосували 242 народних депутатів з 321, зареєстрованих у залі.
Зокрема, підтримуючи позицію Януковича, озвучену ним у Брюсселі 14 вересня 2006 року під час засідання комісії «Україна-НАТО», ВР підкреслює, що подальші конкретні дії щодо вступу України в НАТО необхідно вирішувати тільки з урахуванням волі українського народу. І, як сказав з парламентської трибуни один з авторів постанвои Євгеній Кушнарьов (фракція Партії регіонів), рішення необхідно ухвалювати на всеукраїнському референдумі, і ця позиція не суперечить підписаному Універсалу національної єдності.
Ухвалою парламент доручив Кабінету Міністрів послідовно і активно проводити курс на забезпечення в Україні верховенства права, зміцнення демократії, політичного плюралізму і ринкової економіки, дотримання прав людини і прав національних меншин, які розділяються країнами європейського співтовариства, сприяти розповсюдженню об'єктивної інформації про роль НАТО в сучасному світі і напрямах його реформування для поліпшення обопільної обізнаності.
Постановою також доручається комітетам ВР з закордонних справ і з питань національної безпеки і оборони до 1 листопада 2006 року підготувати і внести на розгляд ВР проект закону, який визначатиме особливості вступу України у військові (військово-політичні) союзи, передає «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, виступаючи 14 вересня на засідання Комісії Україна в Брюсселі, Янукович відділив питання про членство в НАТО від «нормальної взаємовигідної співпраці» з Альянсом.
Як відзначив прем'єр, «ми досягли головного – відділили питання про членство в НАТО від нормальної взаємовигідної співпраці з Альянсом. Це ключовий орієнтир для подальшої роботи уряду у напрямі відносин з Альянсом. Віднині питання про входження України в НАТО вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі. Час покаже, коли виникне необхідність його проведення».
В той же час після засідання Янукович заявив про неготовність України починати виконання Плану дій для набуття членства в НАТО. «Ми пояснили, що через політичну ситуацію в Україні ми повинні взяти паузу. Прийде час, коли буде ухвалене остаточне рішення», - сказав Янукович.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом