Народний депутат від «Нашої України», голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Кінах сподівається, що в Росії і України досить політичної мудрості не заганяти переговорний процес з перебування Чорноморського флоту РФ «в глухий кут».

Про це повідомили в прес-службі Кінаха.

За словами Кінаха, переговори між Україною і Росією щодо умов тимчасового перебування Чорноморського флоту РФ на території України повинні проходити без загострення протистояння між обома державами.

«Кожна сторона – і українська, і російська – повинна виконувати свої зобов'язання відповідно до угод, спираючись на законодавство і міжнародне право, і інших шляхів не існує. Сподіваюся, у кожної із сторін вистачить політичної мудрості не заганяти переговорний процес і узгодження наявних спірних питань «в глухий кут» необґрунтованими емоціями», - сказав народний депутат.

За його словами, це питання неможливо вирішувати в ультимативній формі, тому що за цим стоїть, у тому числі, і довіра між двома державами і народами, передає УНІАН

Підтримуючи необхідність продовження роботи підкомісії з Чорноморського флоту Міждержавної комісії Ющенко-Путін, Кінах заявив про наявність ряду проблемних питань у відносинах між державами, у тому числі, і щодо умов перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

За його словами, сьогодні йдеться про ряд проблем щодо тимчасового перебування Чорноморського флоту РФ на території України. «Не були зроблені кроки з таких питань, як інвентаризація земельних ділянок, майна, нерухомості. Є проблеми з охорони довкілля, соціально-економічного розвитку Севастополя», - відзначив він, додавши, що «всі ці питання повинні вирішуватися в комплексі».

Кажучи про економічну співпрацю з Росією, Кінах відзначив, що Україна підтримує необхідність затвердження ринкової прозорої і рівноправної співпраці.

«Ми тільки підтримуємо наших стратегічних партнерів – Російську Федерацію – в необхідності затвердження ринкових принципів співпраці і розвитку взаємовигідного конструктивного партнерства по всьому спектру нашої співпраці», - сказав він. Народний депутат також виказав думку, що «формування прозорих відносин між Україною і Росією по всьому спектру співпраці, розширення спектру співпраці» стане можливим тільки тоді, коли ця співпраця спиратиметься на рівноправні, взаємовигідні відносини, на взаємну повагу і довіру двох держав і народів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298