Постійний представник Президента в Криму Геннадій Москаль вимагає від уряду Криму і місцевої міліції неухильного виконувати Закони України «Про металолом» і «Про меліорацію земель».
Як повідомила радник представництва Президента України в АРК Людмила Мохова, така вимога була висунута сьогодні на нараді з питань виконання законів України про металолом і меліорацію земель, проведеній в Сімферополі Москалем.
На нараді було зазначено, що на території автономії зареєстровано 42 підприємства, які мають ліцензії на здійснення операцій з металоломом, з них 32 - республіканських, 10 розміщені поза межами Криму (Київ, Одеса, Харків, Миколаїв і т.п.). Тим часом майже в кожному регіоні Криму діють нелегальні пункти прийому металолому, куди зносять розібране устаткування підприємств енергетики, зв'язку, сільськогосподарської техніки, зрошувальних систем, все це завдає багатомільйонних втрат економіці автономії. Іноді крадіжки металолому супроводжуються важкими і в деяких випадках трагічними наслідками - загибеллю людей, як це було в Ленінському районі, де в нелегальному пункті металолому розпилювали авіаційну бомбу. Як зазначив Москаль, боротьба з нелегальними пунктами прийому металолому ведеться вкрай незадовільно, до адміністративної відповідальності було притягнуто 338 осіб, а при таких об'ємах крадіжок металу це мізерна цифра.
Крім того на нараді було встановлено, що в Криму не виконується Закон України «Про меліорацію земель» (з моменту його ухвалення в 2000 році), не розроблені програми меліорації земель, у зв'язку з чим вони і не фінансуються. Не забезпечено збереження і раціональне використання загальнодержавних і міжгосподарських меліораційних систем, окремих об'єктів інженерної інфраструктури. Внаслідок чого 397,3 тис. гектарів землі, на яких було розташовано 3659 одиниць зрошувальної техніки, скоротилися до 141,1 тис. гектарів, а техніки залишилося лише 952 одиниці.
Як зауважив Постпред, неналежно виконується урядом Криму і місцевими органами влади постанова Кабінету Міністрів України про порядок безвідплатної передачі в комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду тощо, а також внутрішньогосподарських меліоративних систем сільськогосподарських підприємств, які не підлягають паюванню в процесі реорганізації. Таким чином, сьогодні тільки 50% всіх зрошувальних земель Криму обробляються, повідомляє «УНІАН».
На нараді Москаль звернувся до Ради міністрів АРК з вимогою припинити процес видачі документів на отримання нових ліцензій, а також провести комплексну перевірку діяльності всіх 42 підприємств на предмет відповідності вимогам Закону України «Про металолом».
Також представник глави держави звернувся в Головне управління МВС України в Криму з вимогою в 3-місячний термін закрити всі нелегальні пункти прийому металолому і притягти винних до відповідальності.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом