Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Геннадій Москаль вважає, що в даний час земельне питання в автономії дійшло до критичної точки і може привести до суспільного протистояння і дестабілізації обстановки на півострові.

Про це повідомила радник Представництва Президента України в АРК Людмила Мохова.

За її інформацією, таку думку Москаль виказав сьогодні під час наради щодо земельних відносин в автономії.

На нараді наголошувалося, що в поточному році пройшло майже 8,2 тисяч протестних акцій, пов'язаних із земельними питаннями, минулого ж року таких акцій було всього 2 тисячі 531. «Це говорить про те, що питання в земельній сфері загострюється. Не отримавши бажаного, люди вимушені самі вирішувати свої особисті питання шляхом виходу на вулиці, на «поляни протесту», - відзначає радник Представництва Президента України в Криму.

Протягом довгого часу влада неодноразово сідала за стіл переговорів з учасниками протестних акцій, але до цих пір домовленості не виконувалися і реальних кроків органами місцевого самоврядування в цьому напрямі не зроблено, земля так і не виділена. Тільки в Сімферополі і Сімферопольському районі влада автономії «помпезно обіцяла» кримським татарам 1,1 тисяч гектарів землі, з яких 800 - за рахунок Академії аграрних наук України, яка категорично відмовилася їх передавати. На всій території автономії питання виділення землі позитивно вирішується тільки в селах Добре і Гвардійське Сімферопольського району, передає «УНІАН».

На думку представника глави держави, такі дії влади знижують взаємну довіру і є приводом для подальшої ескалації протистояння. Додаткової конфліктності земельному питанню додає той факт, що більшість самозахоплень відбувається на тих ділянках, які мають власника або орендатора, все це приводить до фізичного протистояння між сторонами. Крім того, до протестних акцій залучені не тільки кримські татари, але і слов'янське населення півострова.

Так, сьогодні продовжується проведення 28 пікетів у Сімферополі і Сімферопольському районі, 9 пікетів - у Судаку, 5 - в Ялті, крім того, земельні пікети є в Алушті, Феодосії, Бахчисарайському районі. Щодня в таких акціях бере участь близько тисячі чоловік. Сьогодні протестними діями вже вилучено з обороту 786 гектар земель сільськогосподарського призначення.

Москаль відзначає, що до зловживань і спекуляцій на вказаній проблемі приводить відсутність перевіреної інформації щодо стану із забезпеченням земельними ділянками кримчан і списків тих, хто дійсно має право на безкоштовне отримання землі.

Постпреда Президента вражає той факт, що в процесі перетворення земельної ділянки державної власності на товар беруть активну участь посадовці органів влади і місцевого самоврядування, керівники органів, уповноважених розпоряджатися державним майном і підприємств державної форми власності, до обов'язків яких входить управління і збереження держмайна, у тому числі і земель. У зв'язку з ситуацією, що склалася, постійний представник Президента України в АРК заявив про те, що він негайно звернеться в Раду національної безпеки і оборони України з проханням розглянути земельне питання на черговому засіданні РНБО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389