Міністр охорони навколишнього природного середовища України Василь Джарти і Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі обговорили перспективи розвитку двосторонньої співпраці з питань зміни клімату.

Як повідомили в прес-службі Мінприроди, робоча зустріч міністра охорони навколишнього середовища і посла Японії відбулася як протокольний візит ввічливості.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи подальшого розвитку японсько-українських відносин у сфері охорони навколишнього середовища, зокрема, можливостей співпраці в рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Міністр екології Джарти відзначив, що в лютому в 2006 р. український уряд затвердив постанову про порядок розгляду, схвалення і реалізації проектів, направлених на зменшення об'ємів антропогенних викидів або збільшення абсорбції парникових газів, який дає можливість Мінприроди розпочати роботу над низкою вже розроблених і наданих японськими компаніями загальних українсько-японських проектів у сфері енергозбереження, утилізації шахтного Метану, біогазу, звалищ побутових відходів, біомаси. Крім того, керівник українського природоохоронного відомства подякував уряду Японії за надання Україні грантових коштів через Світовий банк на створення необхідних елементів інфраструктури, яка забезпечуватиме застосування механізмів Кіотського протоколу, передає «УНІАН».

Під час зустрічі зазначалося також, що запропонована Японським банком міжнародної співпраці угода з Мінприроди про співпрацю у сфері розробки природоохоронних проектів у рамках Кіотського протоколу не може бути укладена, оскільки міністерство, відповідно до чинного законодавства, не може підписувати проекти з недержавними установами інших країн. У зв'язку з цим говорилося про необхідність проведення відповідної роботи для подальшого укладання відповідної рамкової міжурядової угоди.

Сторони домовилися також, що найближчим часом в Україні має відбутися семінар для представників промисловості України і Японії, присвячений обміну досвідом з використання механізмів Кіотського протоколу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

409