«Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ» знову звернулася до Генеральної Асамблеї ООН з проханням про включення до порядку денного цього разу 61-ї сесії нового пункту про тривалі конфлікти на просторі ГУАМ і їх наслідків для міжнародного світу, безпеки і розвитку.

Про це повідомили в прес-службі ООН.

«Тривалі конфлікти на просторі ГУАМ, а саме: в Республіці Молдова, Грузії і Азербайджанській Республіці, протягом більше 15 років продовжують позначатися на житті більше 16 млн. чоловік і протягом більше 15 років - піддавати небезпеці міжнародний мир і безпеку, загрожуючи суверенітету і територіальній цілісності трьох держав - членів ООН», - мовиться в листі.

В ньому наголошується, що така ситуація веде до втрати контролю над значними частинами території цих суверенних держав і окупації, що продовжується, викликаючи багатомільйонні потоки біженців і вимушених переселенців і перешкоджаючи економічному і соціальному розвитку народів регіону.

Азербайджан, Грузія, Молдова і Україна вважають, що міжнародне посередництво у вирішенні цих конфліктів не дало ніяких результатів. Тому вони і запропонували в пріоритетному порядку розглянути це питання на 61-й сесії Генеральної асамблеї ООН.

Минулого року аналогічна пропозиція ГУАМ включити це питання в повістку 60-ї сесії не знайшло широкої підтримки серед членів Генерального комітету. Він представляє Генеральній асамблеї рекомендації, що стосуються затвердження порядку денного, розподілу питань у комітетах і організації роботи Асамблеї. З 28 членів Генерального комітету за цю пропозицію проголосували тільки Азербайджан, Великобританія і США. Проти проголосували п'ять членів комітету - Росія, Вірменія, Ангола, Мьянма і Венесуела. Інші утрималися. Генеральний комітет складається з голови Генеральної Асамблеї, його 21 заступника і керівників головних комітетів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

466