Найперспективнішими напрямами співпраці України і Японії є загальні проекти в рамках Кіотського протоколу, робота з ієновими кредитами державного Японського банку міжнародної співпраці (найдешевшими в світі), упровадження в Україні високих технологій, передусім енергозберігаючих. Про це мовилося на зустрічі першого віце-прем'єр-міністра України, Міністра фінансів Миколи Азарова з Послом Японії в Україні Муцуо Мабуті.

Як повідомили в прес-службі Міністерства фінансів, Мабуті вважає, що існуючий рівень торговельно-економічної співпраці між Японією і Україною не відповідає потенціалу наших держав, і тому попереду дуже багато роботи з розширення і удосконалення відносин як між державами, так і між корпораціями двох країн. «Інтерес японських бізнесменів до України росте і вже втілюється в досить масштабні контракти по поставках промислового обладнання і технологій», - заявив Посол.

В той же час він виразив стурбованість зволіканням з реалізацією проекту з будівництва терміналу в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Фактично з кінця 2004 року проект так і не зрушив з місця.

«Таке зволікання двох попередніх урядів з роботою над проектом не робить честі Україні, - заявив з цього приводу Азаров. - Впевнений, що нове керівництво Міністерства транспорту виправить помилки, а наш уряд зробить все необхідне, щоб реалізація цього проекту стала не проблемою у відносинах, а добрим прикладом успішної українсько-японської співпраці.

«Повернення довіри іноземних партнерів і інвесторів для нас - принципове пріоритетне питання, - підкреслив перший віце-прем'єр-міністр України. - Зараз ми з Міністерством економіки розглядаємо плани глибокої реконструкції і модернізації цілих галузей економіки України. Це довгострокові плани, які можуть базуватися тільки на стабільній економічній політиці, на підвищенні інвестиційного рейтингу нашої держави. Для їх реалізації вкрай важливі новітні технології, сучасний досвід організації бізнес-процесів, фінансова і консультаційна підтримка проектів модернізації - все те, що є найсильнішою стороною японської економіки».

Азаров виразив надію, що найближчим часом відбудуться зустрічі вже за ініціативою української сторони для наочної роботи над перспективними темами двосторонніх економічних зв'язків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

447