День державного прапора України і 67 років з дня підписання пакту Молотова – Ріббентропа.
Сьогодні в Литві День траурної стрічки. В Росії один з днів військової слави Росії. Встановлений на честь розгрому радянськими військами німецько-фашистських військ у Курській битві (1943 рік).
В Румунії День звільнення від фашизму. Ще цього дня в 2000 році після шестимісячної перерви через операцію на плечі, український боксер-важкоатлет Віталій Кличко повернувся на ринг.
День національного прапора України. Тільки 18 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор був офіційно узаконений постановою Президії Верховної Ради. Документ свідчив: «До прийняття Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор». При цьому, як і в Росії, цим актом не було встановлено співвідношення сторін прапора (хоча фактично використовувалася пропорція 1:2). Не дивлячись на те, що синьо-жовте полотнище не мало в той період статусу державного прапора, воно повсюдно змінило колишній Державний прапор Української РСР.
Як і в багатьох інших держав світу, кольори українського прапора не мають офіційного пояснення. Неофіційно їх трактування мінялося з часом і залежало як від смаків сучасників, так і від політичної моди. Традиційно ж синій колір символізує безхмарне небо, а жовтий — поля пшениці. А вперше в новітній історії офіційно піднято національний прапор України був 24 липня 1990 року. Синьо-жовте полотнище розмістили перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд як і раніше тріпотів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки... Дорогу ж синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської ради народних депутатів, яка прийняла відповідну постанову.
В 1939 році, 23 серпня, СРСР і Німеччина підписали пакт про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа). Цей документ, який передбачав можливість пролонгації, зобов'язав сторони, які підписали його, утримуватися від агресивних дій у відношенні один одного на термін у 10 років. Одночасно був підписаний секретний протокол про розділ сфер впливу в Східній Європі. Існування секретного протоколу довгий час заперечувалося радянською стороною, і лише наприкінці 1980-х рр. цей факт було визнано і він став надбанням світової громадськості. Секретний протокол (найзначущіша частина): розділення сфер інтересів двох сторін. До зони СРСР увійшли: Фінляндія, Прибалтика (крім Литви), Західна Україна, Білорусь і Бессарабія. Німеччині віддавалися землі Литви, Балкани, Румунія.
Православні: Лаврентій, Роман.
Цього дня:
1799 В Петербурзі заборонено носити бакенбарди.
1866 За Празькою угодою Венецію передано Італії.
1904 Запатентовано автомобільний шинний ланцюг.
1906 Микола II оголосив про продаж 20 мільйонів акрів землі російським селянам.
1913 В Копенгагені відкрито пам'ятник Русалочці - героїні казки Ханса Крістіана Андерсена.
1935 На баштах Кремля встановлені рубінові зірки, вироблені в Донбасі.
1979 Втеча Олександра Годунова, артиста балету Великого театру з "комуністичного раю".
1984 Олену Боннер, дружину дисидента фізика Сахарова, засуджено до п'яти років заслання.
1989 В 50-у річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція "Балтійський шлях", коли мешканці Литви, Латвії і Естонії збудували живий ланцюг завдовжки майже в 600 км - близько двох мільйонів чоловік (найбільший живий ланцюг у світі).
1991 Б. Єльциним зупинено діяльність КПРС і випуск газети «Правда».
1991 Останніх членів ДКНС, які знаходяться на волі, арештовано. Опечатано будівлю ЦК КПРС. Михайло Горбачов, якого викликали на надзвичайну сесію Верховної Ради Росії, намагався відстоювати соціалістичний вибір і комуністичну перспективу, але не зустрів розуміння.
1991 Заборонена Компартія Латвії.
23 серпня народилися:
1417 П’єтро Барбос, в 23-і роки він став кардиналом, римським папою став у 47, узявши ім'я Павла II.
1809 Юліуш Словацкі (1809-1849),польський поет, представник романтизму. Вершина творчості Словацького — поема "Беневський" (1841; не закінчена).
1880 Олександр Грін /Олександр Степанович Гріневський/(1880-8.7.1932), письменник ("Яскраво-червоні вітрила", "Та, що біжить по хвилях", "Золотий ланцюг", "Дорога в нікуди").
1914 Лев Адольфовіч Озеров (наст. фам. Гольдберг)(1914, Київ - 1996), поет, перекладач, критик.
1932 Давид Черкаський, український мультиплікаційний режисер («Пригоди капітана Врунгеля»).
1939 Алла Давидівна Балтер (1939, Київ - 14.07.2000), актриса. Закінчила Київське театральне училище при Театрі ім. І. Франка і вступила в трупу Ленінградського театру ім. Ленінського комсомолу. З 1984 - в трупі Московського театру ім. Вол. Маяковського. Була взята на ролі Мег і Марії в спектаклі "Кішка на розжареному даху" Т. Уільямса і "Нехай живе королева, віват!" Р. Болта.
1963 Валерій Ніколаєв, кіноактор (телесеріал «Дрібниці життя", "Святий").
1964 Олена /Олена Євгеніївна/ Апіна, поп-співачка.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом