З 1 грудня заробітна плата працівникам освіти підвищиться на 7-8%, заявив міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко в інтерв'ю журналістам у вівторок в Києві.

Він нагадав, що 1 липня відбулося підвищення зарплат викладачам на 8%, і зазначив, що 1 грудня очікується зростання ще на 7-8%.

"Ми чекаємо середню зарплату на ставці в середньому приблизно 920-930 грн. і у вищій школі приблизно 1500-1700 грн.", - сказав Ніколаєнко в інтерв'ю журналістам, зазначивши, що в середньому за рік зарплата працівникам освіти підвищилася на 23-24%.

Коментуючи на прохання журналістів ситуацію з прийомом дітей в середні навчальні заклади, міністр повідомив, що з 1 вересня в українські школи піде близько 5,1 млн. учнів, з яких 380 тис. першокласників. Всього, за словами С.Ніколаєнка, з початку навчального року почнуть роботу 20,5 тис. загальноосвітніх шкіл, з яких 13,8 тис. - школи в сільській місцевості, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Міністр наголосив, що на сьогодні близько 75% шкіл готові до початку навчального року. Водночас він акцентував увагу на складній ситуації із станом професійно-технічних училищ. За словами міністра, близько 1/3 українських ПТУ перебувають на сьогодні в стані ремонту.

Говорячи про забезпечення шкіл підручниками, Ніколаєнко повідомив, що близько 120 млн. грн. було виділено на таке забезпечення цього року.

Так, за словами міністра, видання підручників для 1-6 класів загальноосвітньої школи було профінансовано на 100%, а підручників для 9-11 класів на 80-90%, що на 35% перевищує показники минулого року, наголосив міністр.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи планується цього року закриття деяких шкіл в Україні, С.Ніколаєнко зазначив, що "дійсно, більше 70 шкіл, орієнтовно називають цифру 85, можливо, припинять існування".

Така ситуація, за його словами, виникає у зв'язку з малою кількістю учнів в цих школах. Тим часом, за інформацією міністра, планується, що близько 30-35 шкіл цього року почнуть роботу в Україні.

"Позиція моя як міністра, і позиція уряду і президента - є мінімальна кількість дітей - школи не закривати", - наголосив С.Ніколаєнко.

Він також повідомив, що Міністерство освіти і науки планує створити спеціальну міжнародну школу, яка буде підтримувати зв'язок із школами в інших країнах. За словами міністра, така установа буде створена для того, щоб дозволити дітям, які тимчасово проживають за кордоном разом з батьками, отримати сертифікат про освіту, який пізніше буде дійсний в Україні.

"Потім вони сюди приїдуть і ми будемо з'ясовувати рівень їхніх знань, допомагати їм, забезпечувати підручниками, кадрами, сертифікувати", - сказав С.Ніколаєнко.

Він також повідомив, що Міністерство освіти провело консультації з Міністерством оборони і керівниками вищих навчальних закладів України, в результаті яких було ухвалено рішення про скорочення наступного року набору на військові кафедри у вузах. "Наступного року практично набір на кафедри буде значно скорочений", - сказав С.Ніколаєнко.

За його словами, уже цього року планувалося зменшити кількість студентів, які навчаються на військових кафедрах, з 24 тис. до 6 тис., проте цього року близько 16 тис. студентів все ж таки продовжуватимуть навчання на кафедрах.

При цьому міністр повідомив, що від Міністерства освіти було отримано підтвердження того, що з 2010 року випускники українських вузів не будуть призиватися на строкову військову службу у зв'язку з переходом армії на контрактну основу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358