Державний департамент ветеринарної медицини України звернувся з листом до Россільгоспнагляду з тим, щоб отримати дозвіл на експорт в Російську Федерацію вершкового масла і сухої молочної сироватки. Про це повідомив голова Ветдепартаменту України Іван Бісюк.
Бісюк відзначив, що, за «неофіційною інформацією» російської сторони, державний резерв РФ в поточному році уже закупив необхідні об'єми вершкового масла. Але «нам рекомендували подати заяву з тим, щоб брати участь в закладенні масла наступного року», - сказав він.
Щодо дозволу на експорт сухої молочної сироватки, Бісюк вважає, що це питання буде вирішено найближчим часом.
Він зазначив, що дозвіл на експорт вказаної продукції, в разі позитивного рішення російської сторони, розповсюджуватиметься на ті українські підприємства, які успішно пройшли аудит російських інспекторів і на сьогодні мають дозвіл на постачання своєї продукції в РФ, повідомляє «УНІАН».
Що стосується проведення переговорів про зняття заборони на постачання вітчизняними підприємствами молочної продукції в РФ, Бісюк повідомив: «ведемо переговори, але нічого нового нема». «Думаю, що найближчим часом будуть якісь рішення в цьому питанні, які залежатимуть від політичної ситуації в країні».
Росія 20 січня 2006 року заборонила ввезення на свою територію всієї продукції тваринництва з України, включаючи м'ясну і молочну. Росія звинуватила Україну в недотриманні ветеринарно-санітарних норм.
За підсумками перших перевірок молочних виробників України російськими експертами 1 березня 2006 року було ухвалено рішення про видачу дозволів на експорт в РФ таким підприємствам: ПП КФ «Прометей» (філіал компанії «Менський сир»), ПП «Рось» (філіал Ромненського молочного комбінату), ЗАТ «Пирятинський сирзавод», ЗАТ «Хмельницька маслосирбаза» і ЗАТ «Гадячсир». Потім була проведена перевірка ще ряду українських підприємств, деяких повторно. З 23 травня по 2 червня російські ветеринарні інспектори провели перевірку 9 українських молочних підприємств щодо виконання ветеринарно-санітарних правил і норм, після чого заборона на ввезення молочної продукції до Росії для ряду українських підприємств залишилася в силі. А шість українських заводів, що отримали в березні поточного року дозвіл на постачання молочної продукції в РФ, з 15 липня були позбавлені права на постачання незбираної молочної продукції, і російська сторона вважає можливим постачання вказаними підприємствами в РФ тільки сирів і сухого молока.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом