Цього року ціни на газ для всіх категорій споживачів в Україні підвищувати не планується.
Про це повідомив голова Національної комісії регулювання електроенергетики Валерій Кальченко сьогодні під час урядової «гарячої лінії».
За його словами, зокрема у побутових споживачів існуюча на сьогодні гранична ціна в 414 грн. за 1 тис. куб. м, майже співпадає з економічно обгрунтованою, за розрахунками НКРЕ, - 424 грн. за 1 тис. куб. м, повідомляє «УНІАН».
«Тому питання по побутових споживачах майже вирішено, переживе наша газодобувна промисловість до кінця року цю різницю в 10 грн. Тому по побутових споживачах немає сьогодні ніякої потреби говорити про необхідність підвищувати тарифи на природний газ», - сказав Кальченко.
Щодо трьох інших категорій споживачів він зазначив, що ціна на газ залежить від ціни імпортованого газу, і якщо вона залишиться до кінця року незмінною, то підвищувати її немає необхідності.
За словами Кальченка, промисловість на сьогодні сплачує 100% вартості газу, а теплокомуненерго - 96%, тобто «немає необхідності говорити про підвищення». Водночас бюджетні організації сплачують на сьогодні тільки 80% від економічно обгрунтованої вартості газу, проте це незначна категорія споживачів, зауважив він, додавши, що «не питання підняти ціну для них на ці 20% з 1 січня 2007 р.».
Голова комісії зазначив, що «якщо ціна імпортованого газу мінятиметься - тоді все буде переглядатися».
Нагадаємо, раніше Кальченко заявляв, що ціну на газ для населення цього року більше не планується підвищувати.
З 1 березня 2006 р. НКРЕ підвищила граничний рівень цін на газ для промислових споживачів на 30% - з 422 до 548 грн. за 1 тис. кубометрів (до 107 доларів за 1 тис. кубометрів).
З 1 липня ціну на природний газ, який використовується для потреб населення, було підвищено на 85%.
Також з 1 липня на 80% підвищено граничний рівень оптової ціни на газ для підприємств, що постачають його населенню, - з 231 до 414 грн. за 1 тис. кубометрів. Ціна на природний газ, який використовується для потреб бюджетних організацій, зросла на 80% - з 360 грн. за 1 тис. кубометрів до 648 грн.; для підприємств теплокомуненерго, теплових електростанцій, електроцентралей і котельних на 79%.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом