Народився Генрі Форд і почалася «Санта-Барбара».
У Вануату сьогодні відзначають День незалежності. Республіка Вануату – держава на островах Нов. Гебриди (Еспіриту-Санто, Амбрім, Ефате та ін.) в південно-західній частині Тихого океану. З 1906 спільне колоніальне володіння (кондомініум) Великобританії і Франції. В 1980 було проголошено незалежність Вануату. В Росії святкують День Військово-Морського Флоту.
Цього дня 1863 народився Генрі Форд – американський промисловець. Зародив автомобільне виробництво, породив ідею, що стандартизовані автомобілі можуть бути розроблені і вироблені у великій кількості за низьку ціну. Його модель T, що з'явилася в кінці 1908 і коштувала $850, стала бестселером і революціонізувала молоду автомобільну промисловість. За перший рік було продано 10,000 машин моделі Ts, а до 1914 число продажів досягло 250,000. Ford Motor Company стала найбільшим виробником автомобілів у світі. Форд використав план розділення прибутку для своїх службовців і уникнув страйків до 1941. Окрім Ford Motor Company та інших об'єктів, що носять його ім'я, заснував Фонд Форда, який утримує освітні, наукові і добродійні інститути і підвищує суспільний добробут. «Гроші подібні до руки або ноги - їх або використовують, або втрачають».
Православні: Іринарх, Лазар, Леонід, Маргарита, Маріана, Марина.
Католицькі: Людмила, Уліта, Петро.
Цього дня:
1502 Христофор Колумб вперше зустрів представників народу майя.
1840 Микола I заборонив використання терміну «Білорусь», замінивши його на «губернії Північно-Західного краю».
1895 У Львові засновано етнографічний музей.
1898 В Москві урочисто відкрилася перша міська каналізація.
1932 В Лос-Анджелесі почалися Десяті Олімпійські ігри.
1937 В СРСР надзвичайні «трійки» НКВС отримали право ухвалювати смертні вироки «ворогам народу».
1944 Прийнято постанову про боротьбу з дитячою безпритульністю в Україні.
1956 Девіз In God We Trust з'явився на американських доларах.
1956 В Москві відкрився Центральний стадіон в Лужниках.
1975 В Хельсінкі почалася Нарада з безпеки і співпраці в Європі.
1980 Ізраїльський парламент оголосив об'єднаний Єрусалим столицею країни.
1984 На телеканалі NBC почався показ "Санта-Барбари".
30 липня народилася:
1511 Джорджо Вазарі (1511-27.6.1574), італійський архітектор, художник, письменник. Працював головним чином у Флоренції. Представник маньєризму. Автор архітектурного ансамблю Уффіци. Йому належать "Життєписи найзнаменитіших живописців, творців і архітекторів" - перша робота з історії італійського мистецтва.
1818 Емілі Бронте, англійська письменниця («Грозовий перевал», «Душа мою не з боязких»).
1889 Володимир Зворикін, американський винахідник телебачення. Зворикін здобув вищу освіту в Санкт-Петербурзі і Парижі, брав участь в 1-й світовій війні, а в 1919 році емігрував в США, громадянином яких став в 1924 році. Він починав роботу в компанії Westinghouse Electronic Corporation в Піттсбургу, в 1923 році запатентував іконоскоп - передаючий телевізійний пристрій, а через рік і кінескоп - приймаючий пристрій, створивши таким чином першу електронну систему телебачення. " Єдиний жаль у батька сучасного телебачення викликала комерційна спрямованість розвитку телебачення, яке, він вважав, повинно бути засобом освітнього і культурного розвитку аудиторії телеглядачів.
1909 Сірил Норткот Паркінсон (1909-9.3.1993), англійський історик, автор знаменитого закону. Сам закон, опублікований Паркінсоном на сторінках солідного лондонського видання "Економіст" в листопаді 1955 року, звучить таким чином: обсяг роботи зростає в тій мірі, в якій це необхідно, щоб зайняти час, виділений на її виконання. Закон був виведений з двох непорушних фактів роботи держустанов: 1) чиновник прагне збільшувати число підлеглих, але не суперників і 2) чиновники створюють роботу один для одного.
1934 В’ячеслав Невинний, актор.
1947 Арнольд Шварцнеггер, американський кіноактор. Народився він в австрійському місті Граце. («Конан-варвар», «Термінатор», «Хижак», «Людина, що біжить», «Червона жара», «Правдива брехня»). Губернатор Каліфорнії.
1948 Жан Рено, французький актор («Леон-кілер, «Прибульці», «Нікіта», «Голуба безодня», «Ронін»).
1958 Кейт Буш, англійська співачка, мистецтво якої мало великий вплив на Шинейд О-Коннор, Бьорк.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом