Керівництво Криму занепокоєне проблемою зсувів на півострові.
Про це заявив голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Віктор Плакида на нараді з керівниками міністерств і відомств, представниками Державної служби автомобільних доріг України і Криму з питань врегулювання ситуації на півострові відносно проведення необхідних протизсувних заходів і стану кримських доріг.
Як повідомила прес-секретар голови Ради міністрів АРК Оксана Савенкова, за словами начальника адміністрації автодоріг «Автодор АРК» Віктор Пітальов, на сьогоднішній день в Криму 266 зсувів, 232 з яких в активній фазі, передає «УНІАН».
При цьому Пітальов підкреслив, що впливають не тільки природні чинники, а й господарська діяльність людини.
Як відзначив під час наради Пітальов, по регіону в 2006 році заплановано понад 20 млн. грн. на роботи, пов'язані з інженерним захистом доріг, проте з урахуванням активності зсувів на ділянці Гончарне – Ялта ця сума вже сьогодні перевищила 31 млн. грн.
Голова Державної служби автомобільних доріг України Вадим ГУРЖОС у свою чергу на нараді відзначив, що основна проблема сьогодні – обвал на 117 і 22 км дороги Ялта – Гончарне, в одному з найживописніших районів Криму.
«При цьому не тільки підземні води і механіка ґрунту послужили основоположним чинником руйнування ґрунту під цією ділянкою дороги, але і дозвіл Гаспринської селищної ради вивантажувати в заповідній зоні будівельне сміття, - сказав голова «Укравтодору». - Ще серйозніша ситуація склалася на 51 км - район Палацу Лівадія, де з відома Лівадійської місцевої Ради була віддана земля під приватизацію, і зараз ведеться будівництво».
За словами Гуржоса, не дивлячись на постійне звернення з їх сторони як до органів МВС, так і до місцевої влади, ситуація залишається незмінною і без втручання керівництва уряду Криму складно в належній мірі вирішити питання з відновленням і реконструкцією дорожніх об'єктів.
У свою чергу, Плакида дав доручення підготувати низку документів до органів Прокуратури АРК, МВС, Ялтинської міської влади з вимогою розібратися в ситуації, що склалася, і вжити дієвих заходів про припинення будівництва і відвантаженню сміття у вказаному регіоні.
«На відновлення дороги необхідно понад 8 млн. грн., Крим не впорається з такою сумою, до того ж, проблема давно вийшла за рамки регіональної. Тому нам необхідно привертати Кабінет Міністрів України, готувати відповідну документацію і в найкоротші терміни вирішувати питання. Під загрозою один з найзначущіших як з історичного, так і з туристичного погляду об'єктів», - відзначив глава кримського уряду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом