Скнилівська трагедія і смерть Лермонтова.

Корейська народна демократична республіка сьогодні відзначає День перемоги у Вітчизняній визвольній війні 1950-1953. Відзначається з 1996 день підписання угоди про перемир'я в Кореї. Білоруси цього дня до 1997 року святкували День незалежності. А у В'єтнамі сьогодні День пам'яті жертв військових дій, розв'язаних правлячими колами США у В'єтнамі в 1964—65, щоб перешкодити будівництву соціалізму в Північному В'єтнамі. Це найбільший збройний конфлікт в період після 2-ої світової війни, що несе в собі загрозумиру у всьому світі.

Сьогодні четверті роковини трагедії на аеродромі “Скнилів” у Львові. Тоді на аеродромі "Скнилів" проводилося авіашоу, присвячене 60-річчю 14-го авіаційного корпусу ВПС України. Демонстрація під час подібних свят фігури вищого пілотажу - справа звична. І цього разу льотчики групи "Українські соколи" на літаках МіГ-29 і Су-27 піднялися в повітря, щоб продемонструвати свою майстерність. О 12.52 за місцевим часом літак Су-27, пілотований полковниками авіації Топонарем і Єгоровим, виконував маневр, однак зачепив дерево і літак, що стояв на стоянці, різко змінив курс і врізався в натовп глядачів, які спостерігали за шоу.

Загинули 77 осіб, у тому числі 28 дітей. Потерпілими в результаті катастрофи були визнані 512 осіб. Обидва пілоти встигли катапультуватися за кілька секунд до катастрофи. Топонар і Єгоров вижили, з переломами хребта вони були доставлені у військовий госпіталь.

Через кілька годин після катастрофи були відправлені у відставку головнокомандувач ВПС країни генерал-полковник Віктор Стрельников і командувач 14-го авіакорпусу генерал-лейтенант Сергій Онищенко. Причому головком був звільнений за особистим розпорядженням президента Кучми.

24 червня цього року Військово-апеляційний суд Центрального регіону України оголосив вирок у справі про катастрофу літака Су-27. Суд визнав пілотів винними за статтею 416 Кримінального кодексу України (порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що привело до катастрофи або до інших тяжких наслідків. Найсуворіше покарання суд виніс командиру екіпажу Володимиру Топонарю: його засудили до 14 років позбавлення волі. Другий пілот Су-27 Юрій Єгоров отримав 8 років ув’язнення. Через три роки після катастрофи Топонар так і не визнав себе винним. Льотчик і зараз переконаний, що все робив правильно, але в якийсь момент літак «просто став некерованим». В інтерв'ю одному з українських телеканалів він заявив, що міг би надати докази, що знімають з нього вину, однак суд не дозволив це зробити.

Православні: Степан, Онисим, Пантелеймон.
Католицькі: Наталія, Юлія.

Цього дня:

1147 Як вказує повість " Сказание об убиении Даниила Суздальского и начале Москвы" - була заснована Москва.

1656 Філософ Б. Спіноза був вигнаний з єврейського співтовариства і свого будинку в Амстердамі за свої погляди.

1836 На честь перемоги російського воїнства у Вітчизняній війні 1812 р. в Москві заклали храм Христа Спасителя.

1841 Біля підніжжя гори Машук поблизу П’ятигорська загинув на дуелі Михайло Лермонтов.

1866 Прокладено підводний кабель між Британією і США.

1890 Застрелився голландський художник Ваг Гог. У неділю ввечері Вінсент Ван Гог вийшов з будинку з мольбертом і матеріалами для малювання і пішов в поле. Там він вийняв револьвер і вистрілив собі в груди. Похитуючись, він добрів до пансіону Равокса і ліг в ліжко, де і був знайдений. Він помер в 1:30 ночі 29 липня 1890 року.

1941 Тіло Леніна вивезено із столиці. Операція трималася в якнайсуворішому секреті. Потім вождя знову повернули в Мавзолей.

1943 В Італії була розпущена фашистська партія.

1945 О. Солженіцин був засуджений на 8 років виправно-трудових таборів за антирадянську пропаганду.

1985 Перший політ спортивно-пілотажного акробатичного літака СУ-26М, в конструкції якого були широко застосовані композиційні матеріали.

1994 Парламент Індії заборонив в країні тести для визначення статі майбутньої дитини у зв'язку з великою кількістю абортів у випадках, коли тести визначали, що народяться дівчинка.

2001 В Росії ухвалено рішення про заборону на 5 років клонування людських істот.

27 липня народилися:

774 Кукаї, японський проповідник, найбільш шанований буддистський святий в Японії.

1824 Олександр Дюма-син (1824-27.11.1895), французький письменник, незаконнороджений син знаменитого письменника і швачки Катрін Лабе. На сюжет його п'єси "Пані з камеліями" на основі однойменного роману Джузеппе Верді написав оперу "Травіата".

1880 Володимир Васильович Максимов (1880-1937), один з найпопулярніших акторів дореволюційного кіно. В 1911 він, тоді актор Малого театру, дебютував у фільмі "Каширська старовина". Виконував ролі героїв-коханців, витончених аристократів в салоново-психологічних драмах. В 1925 йому було присвоєно звання заслуженого артиста Республіки.

1903 Микола Костянтинович Черкасов (1903-14.9.1966), актор. В 1926 році закінчив Інститут сценічних мистецтв і до 1929 року працював в Ленінградському ТЮЗі. Паралельно на сцені Ленінградського Вільного театру виступав з П.Березовим і Б.Чирковим в естрадному номері "Пат, Паташон і Чарлі Чаплін". Великий успіх в кіно принесла роль Паганеля у фільмі "Діти капітана Гранта". Однією з видатних робіт актора була роль Дронова у фільмі і спектаклі "Все залишається людям". Автор книг "В Індії", "Записки радянського актора", "Четвертий Дон Кіхот", "В театрі і в кіно" ("Людина з рушницею", "Ленін в 1918 році").

1917 Бурвіль (1917-23.9.1970), французький кіноактор ("Три мушкетери", "Роззява", "Велика прогулянка").

1964 Юрій Миколайович Клінських (1964-4.6.2000), лідер групи "Сектор газу" на прізвисько Хой.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

684