Від сьогодні Президент України одержує право, передбачене пунктом 2 частини 2-ї статті 90 Конституції України, на дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Про це, як інформує кореспондент ForUm’у, сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента повідомив радник Президента і керівник Державної служби з питань правової політики Микола Полудьонний.

«Сьогодні 61 день з тієї миті, як уряд склав свої повноваження, тобто він 61 день перебуває у відставці. Це означає, що від сьогодні Президент одержує право на дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Будь-які спроби тлумачити конституцію іншим чином абсолютно не обгрунтовані на праві», - зазначив Полудьонний.

Крім того він наголосив, що Президент як гарант Конституції за відсутності Конституційного Суду має право тлумачити Основний закон «в питаннях здійснення власних повноважень. Президент України є єдиним органом, який тлумачить конституційні норми, що стосуються його повноважень. Ніхто інший тлумачити їх не може, у тому числі і Верховна Рада України».

Таким чином Полудьонний вважає за можливе стверджувати, що у Президента з'явилося право розпуску парламенту, а також те, що Президент України згідно з вимогами статті 83 Конституції України має право розглянути пропозицію, внесену коаліцією депутатських фракцій стосовно кандидатури прем'єра; в разі, якщо Президент згоден з такою пропозицією, він може внести подання кандидатури прем'єра до парламенту.

«Можна говорити про те, що будь-які заклики до того, що уряд може бути сформований іншим шляхом, а не через реалізацію Президентом України своїх повноважень, передбачених статтею 106 Конституції, тобто через внесення подання про призначення прем'єр-міністра, є нелегітимним і не грунтується на Конституції. Такі дії можуть бути розцінені як кримінально карані діяння», - зауважив юрист.

Полудьонний зазначив, що Президент поки що не ухвалив рішення про розпуск парламенту і що глава держави налаштований на діалог щодо застосування його права, наразі Президент розглядає пропозицію, яка була внесена коаліцією, і у глави держави на розгляд кандидатури прем'єра є час до 2 серпня.

За словами Полудьонного, Ющенко сподівається, що ситуація мінятиметься на краще, однак якщо цього не станеться, «варто чекати, що Президент скористається своїм правом, про яке йдеться».

Полудьонний вважає, що дана ситуація є результатом недосконалості політреформи (Закон номер 2222 – ред.) оскільки такі зміни в Конституцію спричиняють певні протиріччя і породжують неоднозначні тлумачення Конституції.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

380