Президент і парламент можуть одночасно заблокувати діяльність один одного, вважає український політолог Володимир Фесенко. Таку думку він висловив в інтерв'ю ForUm’y.

«Механізми нині такі, що і Президент, і парламент можуть одночасно заблокувати діяльність один одного. Тобто ситуація розпуску парламенту означатиме політичну конфронтацію двох найвищих інститутів державної влади в країні – Президента і парламенту. Причому арбітра в цій ситуації, а тут буде правове і політичне підгрунтя, – не буде. Ситуація буде тупикова, яка небезпечна серйозною політичною кризою. Такою ж або ще більш гострою і складною як у 2004 році», - зауважив Фесенко.

За його словами, Мороз, як спікер ВРУ, попереджає Президента про необдумані дії, які можуть привести не до завершення, а до загострення політичної кризи.

Проте Фесенко вважає, що «Президенту, представникам антикризової коаліції треба використовувати не тільки тактику залякування». «Тут важливо говорити і про можливості конструктивної взаємодії між Президентом, парламентом і майбутнім урядом. Це не менш важливо. А мова погроз, ультиматумів як мінімум не буде не тільки сприяти нормальним взаємовідносинам вищих інститутів державної влади, але й певною мірою може спровокувати Президента на необдумані дії», - зазначив політолог.

«Ці 15 днів, які дані Президенту на обдумування кандидатури на пост прем'єра, повинні бути максимально використані для політичних консультацій і діалогу між різними політичними силами, оцінки різних варіантів наслідків. Не можна все виносити на публіку, але суспільство треба попереджати, що буде в разі, якщо буде вибраний такий ризиковий варіант як розпуск ВРУ», - додав Фесенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496