СПУ вимагає від Генеральної прокуратури розслідувати факти наклепу на спікера Верховної Ради Олександра Мороза. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, заявив член СПУ Іван Бокий.

Він нагадав, що вчора народний депутат України «з ганебним кримінальним минулим, з фракції Блоку Юлії Тимошенко виступив з підлою провокацією проти глави ВРУ і лідера СПУ Олександра Олександровича Мороза без будь-яких підстав, звинувативши його в корупції».

За словами Бокого, СПУ попереджає українське суспільство про небезпеку, яка загрожує державі від «безвідповідальних політичних авантюристів». «Саме амбіції і хуліганські дії Юлії Тимошенко і її команди в ВРУ дестабілізували ситуацію в Україні», - підкреслив нардеп.

Як повідомляв ForUm, 24 липня депутат з фракції БЮТ Олег Ляшко заявив, що передав Генпрокуратурі записи телефонних розмов, які підтверджують факт підкупу голови Верховної Ради України і лідера СПУ Мороза членом Партії регіонів Андрієм Клюєвим.

Депутат від БЮТ розповів, що отримав плівку з записом фрагментів двох телефонних розмов Клюєва. На першому фрагменті Клюєв розмовляє з одним з лідерів СПУ Миколою Рудьковським, на іншому – з невідомим, який, за словами Ляшка, проживає в Москві, і до якого Клюєв звертався на ім'я «Рубен». Саме в розмові з цим невідомим, на питання, як справи, Клюєв відповів, що тепер уже добре, оскільки «за 300 млн. доларів купив Мороза».

На питання журналістів, чи може Ляшко дати прослухати плівку, депутат відповів, що отримав її вчора пізно ввечері, а сьогодні вже передав в Генпрокуратуру. На уточнююче питання журналістів він додав, що плівку йому передав «співробітник вітчизняних спецслужб».

У свою чергу Клюєв відхилив звинувачення депутатів-«бютівців» у підкупі Мороза і не виключив звернення до суду.

Як повідомлялося, головний редактор опозиційного тижневика «Свобода» Олег Ляшко був осуджений в лютому 2003 року Сосновським районним судом міста Черкаси за опір працівникам міліції до штрафу в сумі 225 грн. Ляшко звинувачувався у чиненні опору працівникам правоохоронних органів, які 24 березня 2002 року проводили вилучення повторного тиражу газети «Свобода». Попередній тираж, під час його транспортування з Черкас до Києва, був знищений невідомим у річці поблизу селища Піщане. В знищеному номері газети був надрукований матеріал Ляшка, який містив компромат на тодішнього Генерального прокурора України Михайла Потебенька. В квітні 2002 року, після вилучення двох тиражів газети «Свобода» Ляшко був ув'язнений на 10 діб. На захист Ляшка тоді виступили чимало журналістських і міжнародних організацій. Доповідач ПАРЄ по Україні Ханне Северінсен особисто збирала підпису з вимогою звільнити українського журналіста.

Ляшко оскаржив це рішення суду і в травні 2004 року Верховний Суд України повернув цю справу на новий розгляд в Сосновський районний суд міста Черкаси.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

374