Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Геннадій Москаль під час наради з керівниками правоохоронних і контролюючих органів висловив занепокоєність невирішеністю в Криму земельних і низки інших питань.

Про це повідомила радник Представництва Президента України в АРК Людмила Мохова з посиланням на Москаля.

На думку Постпреда Президента, останнім часом у Криму спостерігається «системна криза влади» в земельній сфері. Зокрема, на території Судака стоїть 8 пікетів, так званих «полян протесту», як з боку кримських татар, так і слов'ян, в Ялті - 5, в Алушті - 1, в Сімферополі - 12, в Євпаторії - 1, Бахчисарайському районі - 1 і 15 «полян протесту» в Сімферопольському районі.

«Ці факти свідчать про те, що земельними питаннями органи місцевої влади не займалися, не займаються і не хочуть займатися, - вважає Москаль. Натомість, щоб перевести вказані пікети в русло переговорів, систематизувати кількість тих, хто потребує земельних ділянок, від представницької і виконавчої влади йдуть тільки заяви, які нічим не підкріплюються, окрім шаблонних фраз: «питання вирішується, воно перебуває на особистому контролі, ведуться переговори».

На думку Москаля, земельне питання досягло такої гостроти, що в ситуацію був змушений втрутитися особисто Президент Віктор Ющенко, який зобов'язав Верховну Раду і Раду міністрів Криму в тижневий термін проінформувати його про заходи, які проводяться для вирішення конфлікту навколо Бахчисарайського ринку, ліквідації наслідків стихійного лиха в Білогірському районі, а також щодо самовільного заняття земельних ділянок у Сімферополі і Сімферопольському районі.

Як проінформували Москаля представники правоохоронних органів, протистояння навколо Бахчисарайського ринку триває й досі. «Обом сторонам конфлікту влада повинна запропонувати сісти за стіл переговорів і знайти рішення, яке б їх задовольнило», - заявив у зв'язку з цим Постпред Президента, передає «УНІАН».

За його інформацією, ліквідація наслідків стихійного лиха в Білогірському районі припинена. 14 сімей, будинки яких зруйновані стихією, потребують житла і вимушені жити у рідних і знайомих. Окрім 150 тисяч, які виділила Рада міністрів з республіканського бюджету, абсолютно ніяких коштів на ліквідацію наслідків зливи не надійшло. «Білогірська районна рада це питання не виносила на розгляд у сесійному режимі і ніяких коштів досі не виділила. Також не вирішено питання про надання допомоги з резервного фонду України», - повідомляє Мохова.

Крім того, невирішене питання тепло- і водопостачання смт. Орджонікідзе і міста Щолкіно. «Люди не відчувають реальних дій влади, тільки одні обіцянки», - сказав Москаль. Також не вирішена проблема техногенно небезпечної ситуації внаслідок руйнування греблі на озері Сасик-Сиваш, яке знаходиться на балансі збанкрутілого Сакського хімічного комбінату. Натомість ухвалення рішення щодо взяття на баланс цієї греблі Сакською райрадою або іншими органами, влада веде «безплідні наради, які не вирішують проблему». «А гребля тим часом руйнується і загрожує екологічною катастрофою», - підкреслює Представник Президента.

У зв'язку з цим Москаль порадив Радміну і органам місцевого самоврядування перевести рішення проблем з «райдужних ілюзій», які видаються для засобів масової інформації, в конкретне, практичне русло. «Постійний Представник Президента України в АРК підкреслив, що цього разу не дозволить дезінформувати главу держави про дані доручення», - відзначила Мохова.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338