До 2015 року Україна має замінити аналогове віщання на цифрове.


Як повідомили в прес-службі Міністерства транспорту і зв'язку, реалізація такого масштабного кроку в доволі стислі терміни вимагає створення потужного і фінансово стабільного оператора з чіткою структурою і ефективною системою управління. Виконання цього завдання покладено на Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення (РРТ), який здійснює трансляцію телевізійних і радіопрограм на території України. На сьогодні в Концерні РРТ зосереджено понад 96% телевізійних передавачів України.


З метою створення необхідних умов для своєчасного переходу на цифрове мовлення, 20 липня 2006 року міністр транспорту і зв'язку України Віктор Бондар підписав наказ про реорганізацію підприємств, що входять до складу Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення, передає «УНІАН».


Документом передбачено реорганізувати 28 окремих державних підприємств - учасників Концерну РРТ шляхом їх приєднання до Концерну РРТ як структурні підрозділи (філіалів). Таким чином, в результаті реорганізації Концерн РРТ матиме 28 філіалів.


Це дозволить, в першу чергу, об'єднати в єдину структуру підприємства-учасники Концерну, які діють в загальному технологічному процесі, і забезпечити впровадження ультрамодерних цифрових технологій ефірного телебачення і поліпшення якості трансляції телепрограм. Заходи, передбачені наказом, дозволять максимально оптимізувати фінансові потоки, забезпечити інвестиційну привабливість підприємства і його кредитоспроможність для фінансування майбутнього проекту цифрового мовлення.


Протягом двох наступних років передбачається закупити нове обладнання для розгортання цифрових мереж телерадіотрансляцій. Згідно з планом Міністра транспорту і зв'язку України Віктора Бондаря, до кінця 2008 року Концерн РРТ має повністю забезпечити 100% покриття території України цифровим ефірним мовленням. Крім того, розглядається можливість створення на базі потужностей РРТ підрозділу з розгортання мережі для надання доступу до мобільних Інтернет технологій (Wi-max, Wi-Fi).


Раніше міністр транспорту і зв'язку Віктор Бондар заявляв, що Україна до 2012 року планує повністю відмовитися від аналогового телебачення. «До 2012 року ми повинні аналогове телебачення прибрати як клас, але, я думаю, реально це - 2017 рік», - додав він.


За словами міністра, з 2012 року Мінтрансзв’язку розподілятиме телерадіочастоти виключно для цифрового ефірного телебачення. У зв'язку з цим Бондар відзначив, що на одній частоті, яку займає аналогове телебачення, можуть бути розміщені 4 цифрові канали.


Бондар виключив можливість ускладнень з розподілом радіочастот тільки під цифрове телебачення, оскільки передбачається, що до 2009 року більшість українських рядових споживачів матиме у своєму розпорядженні цифрову телеапаратуру.


«Буквально, через три роки обиватель сам ставитиме питання: у нього вдома стоїть цифровий телевізор, а він змушений купувати цифровий декодер», - підсумував міністр.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

548