Протягом січня-червня 2006 року у Верховну Раду України надійшло і було оброблено 38 тисяч 414 пропозицій, заяв і скарг громадян.
Як повідомили в Інформаційному управлінні Апарату ВР України, парламентські комітети за I півріччя опрацювали 5866 пропозицій, заяв і скарг громадян. У депутатські фракції надійшло 7417 листів. Більше всього звернень отримали депутатські фракції Соціалістичної партії України (2422) і Блоку Юлії Тимошенко (1850).
За звітний період апарат Верховної Ради України отримав 25 тис. 88 звернень. Відділ з питань звернень громадян обробив 20 тис. 384 пропозиції, заяву і скаргу, а 4 тис. 704 – розглянуті в інших структурних підрозділах.
На особистому прийомі у Верховній Раді України побувало 5 тис. 914 відвідувачів, з них 420 громадян були прийняті в парламентських комітетах, 144 – в депутатських фракціях, 5 тис. 350 – у структурних підрозділах (зокрема, 2 тис. 365 людей прийняли працівники Відділу з питань звернень громадян).
Більше всього пропозицій, заяв і скарг у Верховну Раду України надійшло від жителів м. Києва (6 тис. 492 або 16,9% від їх загальної кількості), Дніпропетровської (2 тис. 346 або 6,1%), Донецької (2 тис. 261 або 5,9%) і Харківської (2 тис. 84 або 5,4%) областей, передає «УНІАН».
Громадяни піднімали питання стосовно внутрішнього і зовнішньополітичного життя держави, висловлювали своє ставлення до подій у світі, зокрема, щодо перебування військ НАТО в Криму, взаємостосунків України з Російською Федерацією, Європейською Співдружністю.
В цілому 26,7% всього звернень торкалися питань забезпечення законності і охорони правопорядку, 23,1% – проблем соціального захисту населення і пенсійного забезпечення, 8,4% - питань житлово-комунального господарства, 5,7% - подій в країні і закордоном, роботи ВР, Президента і уряду, народних депутатів України, органів влади, 5,1% - реформування економіки, ринкових відносин, підприємництва, приватизації, політики цін і податків.
Аналіз свідчить про те, що більшість авторів звернень – це щонайменше соціально захищені верстви населення. За перше півріччя 2006 року у Верховну Раду України звернулися 3619 інвалідів, учасників бойових дій і учасників Великої Вітчизняної війни (9,4% від загальної кількості письмових надходжень і усних заяв), 7463 пенсіонери, ветерани праці (18,4%), 2502 інваліди загального захворювання (6,2%), 967 членів багатодітних сімей і самотніх матерів (2,4%).
Разом з тим надійшло 10 тис. 810 заяв і скарг з питань забезпечення законності і охорони правопорядку. Більшість заяв і скарг громадян торкається оскарження присуджень, неправомірних дій працівників міліції, прокуратури і суду (7 тис. 245 або 33,9%).
З питань соціального захисту населення і пенсійного забезпечення у ВР надійшло 9 тис. 352 звернення. Ветерани праці і пенсіонери піднімали питання правильності нарахування пенсій за віком, перегляду пенсій інвалідам ЧАЕС, особам за особливі заслуги перед Україною.
Інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій просили вирішити питання матеріального забезпечення, зокрема, установки телефону, заміни сантехнічного устаткування, ремонту квартири, газифікації житла, санаторно-курортного лікування, медичного обстеження і лікування, забезпечення їх засобами пересування.
У зверненнях громадян міститься чимало пропозицій з питань реформування економіки, ринкових відносин, підприємництва, приватизації, політики цін і податків, релігії, охорони здоров'я, державного будівництва, суверенітету, міждержавних і міжнаціональних відносин.
Пропозиції, заяви і скарги громадян, які надійшли у Верховну Раду України, розглядалися і надходили, згідно з чинним законодавством України, відповідним органам державного управління і судовим установам.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом