Одружився і помер Висоцький

В Іспанії сьогодні відзначають День Галісії. В Пуерто-Рико - День Конституції. В Тунісі - День республіки. В Данія Істедська битва. В датсько-прусській війні за володіння Герцогством Шлезвіг 1848-1850 р.р . відзначається Істедська битва, яка відбулася 25 липня 1850 р.

Цього дня відбулося два весілля знаменитостей. У 1895 році в окови Гіменея потрапили майбутні Нобелівські лауреати П’єр Кюрі і Марія Склодовська. А в 1965 році шлюб зареєстрували Володимир Висоцький і Людмила Абрамова. Цього дня через 16 років Висоцький помер. Ще цього дня відбулася дивна поява на світ. В 1978 році в м. Олдхем (Англія) народилася перша людина, зачата в пробірці.

26 років тому помер Висоцький. У 1980 році його ховала, здавалося, вся Москва, хоча офіційного повідомлення про смерть не було - в цей час проходила московська Олімпіада. Тільки над віконцем театральної каси було вивішено скромне оголошення: "Помер актор Володимир Висоцький." Жодна людина не здала назад квиток - кожний береже його у себе як реліквію...

Володимир Висоцький народився в Москві, "Будинок на Першій Міщанській, в кінці" - згідно з його свідченням з пісні "Балада про дитинство". Після перебування в евакуації на Уралі, а потім разом з батьком у післявоєнній Німеччині, Висоцький поселяється у Великому Каретному провулку ("Де твої сімнадцять років? На Великому Каретному..."), де і склалося дружнє коло, якому Володимир Семенович показував свої перші пісні. Висоцький не відразу визначив, що хоче бути актором. Після закінчення школи він вступає в московський інженерно-будівельний інститут, але провчившись в ньому півроку, залишає його. Інтерес до авторської пісні у Висоцького прокинувся після знайомства з творчістю Булата Окуджави, якого Володимир Семенович вважав своїм вчителем. У кінці 60-х Висоцький приходить в Театр на Таганці, який за висловленням самого Висоцького, став для нього "своїм театром". Паралельно з роботою в театрі були кінороботи. Найвідоміша і найулюбленіша роль - Жеглова у телесеріалі "Місце зустрічі змінити не можна". Після показу фільму ще довго йшли листи за адресою: "МВС, капітану Жеглову". Марина Владі ввійшла в його життя в 1967 році. Висоцький закохався в неї після перегляду кінофільму "Чаклунка". Через декілька років вони одружилися. Марина Владі була з ним поряд дванадцять років.

Висоцький написав понад 600 пісень і віршів, зіграв понад сорок ролей у фільмах і на сцені і об'їздив з концертами всю країну і світ.

Православні: Антон, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Федір.
Католицькі: Христофор, Яків.

Цього дня:

326 Римський імператор Костянтин вперше під час святкування відмовився від винесення ідолів язичницьких богів.

1587 У Японії заборонено християнство, єзуїтам зобов'язано впродовж 20 днів залишити країну.

1814 Англійський винахідник Дж. Стівенсон провів перше випробування паровоза.

1826 Страта декабристів. Слідством притягнуто до відповідальності понад 500 людей. Результатом роботи суду став список з 121 "державного злочинця", розділених на 11 розрядів, за мірою провини.

1930 Прийнято постанову ЦК ВКП(б) про введення загального початкового навчання.

1937 Повністю розпущений як контрреволюційний ЦК комсомолу України.

2002 Президент Білорусі Олександр Лукашенко вимагав від комерційних фірм, що постачають до Білорусі нафту, організувати безкоштовні поставки на потреби збиральної кампанії.

25 липня народилися:

1575 Нейссе Христофор Шейне (1575-18.07.1650), німецький астроном і ректор єзуїтського колегіуму. Незалежно від Галілео Галілея і Давида Фабриція, відкрив плями на Сонці, але на відміну від Галілея, спочатку вважав їх невеликими планетами, що обертаються на незначній відстані від поверхні Сонця. Також першим описав явище зміни кривизни кришталика ока при його акомодації - автоматичному пристосуванню до ступеня освітленості. Винайшов пантограф.

1869 Петро Краснов (1869-1947)(12 по ст. ст.), отаман. Очолював антирадянський заколот, співпрацював з гітлерівцями, білогвардієць, емігрант. Автор книг "Від двоглавого орла до Червоного прапора", "Все проходить", "Зрозуміти - пробачити", "Катерина Велика", "З нами Бог" і ін.

1884 Девідсон Блек, канадський палеонтолог, що відкрив останки синантропа.

1918 Леонард Бернстайн, американський диригент, піаніст, композитор («Вестсайдська історія»).

1929 Василь Макарович Шукшин (1929-2.10.1974), письменник, кінорежисер і актор.

1955 Іман, темношкіра модель, дружина Девіда Боуї.

1963 Олександр Куссуль (1963-6.8.1986), скрипаль групи "Акваріум" (1984-86). Втопився у Волзі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

659