Народний депутат України із фракції Регіони України Євген Кушнарьов вважає, що в питанні призначення прем'єр-міністра України може бути застосовано право аналогії з накладенням президентського вето на деякі закони України. Про це він повідомив в інтерв'ю журналістам, пославшись на думку українських юристів, інформує кореспондент ForUm’у.

«В Конституції чітко записано, що якщо Верховна Рада приймає закон, направляє його Президенту для того, щоб він за 15 днів зі своїми зауваженнями або повернув, тобто використав право вето, або його підписав. Так от, якщо Президент протягом 15 днів не підписує закон і не повертає його, то голова Верховної Ради має право цей закон підписати, і він набирає чинності. Стосовно кандидатури прем'єра ця норма не виписана, але аналогія абсолютно та ж: якщо через 15 днів (Президент – ред.) не вніс кандидатуру прем'єра, юристи кажуть, що Верховна Рада сама може призначити прем'єра», - зазначив нардеп.

Проте він не уточнив, чи вдаватимуться народні депутати до такого методу.

Відповідаючи на питання журналістів, якими методами будуть діяти депутати з коаліції, якщо Президент, використовуючи норму про 60 днів роботи Кабінету Міністрів з приставкою в.о., ухвалить рішення про розпуск парламенту, Кушнарьов повідомив, що депутатом Симоненком був внесений проект постанови Верховної Ради про проведення спеціального пленарного засідання, яким передбачається: «Перше, що в разі ініціювання Президентом України консультацій про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України пленарне засідання Верховної Ради збирається невідкладно. Друге, у випадку, передбаченому пунктом першим цієї постанови, голова Верховної Ради України невідкладно повинен поінформувати народних депутатів України про час і місце проведення даного пленарного засідання», - процитував текст проекту постанови Кушнарьов. Він зауважив, що цей документ уже зареєстрований і в апараті Верховної Ради під номером 1167.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342