Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк прогнозує формування в найближчий день Конституційного Суду України.
Як повідомили в прес-службі ВР, про це він сказав під час зустрічі з помічником Генерального секретаря ООН Кальманом Міжєєм.
Мартинюк переконаний, що сьогодні немає ніяких юридичних підстав для розпуску парламенту, який, за його словами, діє легітимно, в рамках Конституції. Він запевнив, що з формуванням антикризової коаліції зовнішньополітичний курс Української держави залишиться незмінним.
Перший віце-спікер відзначив, що в останні дні парламент розпочав законотворчу діяльність. При цьому він відзначив, що розподіл по комітетах відбувся «чітко відповідно до квот» - зокрема, представники опозиції очолили декілька ключових парламентських комітетів.
Кажучи про формування уряду, Мартинюк не виключив входження представників блоку «Наша Україна» в його склад, передає «УНІАН».
Торкаючись питання європейської і євроатлантичної інтеграції України, Мартинюк підтвердив подальшу реалізацію вибраного Україною курсу з урахуванням її геополітичних і національних інтересів. Кажучи про членство України в Євроатлантичному альянсі, він висловився за винесення цього питання на всеукраїнський референдум.
В той же час, на думку Мартинюка, підхід до вступу України до Світової організації торгівлі має бути виваженим. При цьому він висловився за розвиток добросусідських і партнерських відносин з Російською Федерацією.
У свою чергу Міжей визнав важливу роль України в Євразійському регіоні. При цьому він висловив готовність до всебічної підтримки курсу України на проведення політичних і економічних реформ.
Як повідомлялося, Конституційний Суд України з жовтня минулого року фактично є недієздатним, оскільки більшість його суддів склала свої повноваження.
У листопаді 2005 р. троє суддів КС вибрав З'їзд суддів України, ще трьох призначив Президент. Проте вони не можуть приступити до виконання своїх обов'язків, оскільки повинні принести у Верховній Раді присягу. Президент вже кілька разів звертався до парламенту з вимогою привести до присяги суддів КС. Неодноразові голосування у ВР за обрання суддів КС за квотою парламенту були безрезультатними.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом