Європейська Комісія виділяє 900 тис. євро на проведення економічних реформ в Україні у 2006-2007 роках.


Зокрема Представництво Європейської Комісії в Україні і Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні сьогодні підписали нову угоду про партнерство про підтримку процесу впровадження економічних реформ в Україні, повідомили в Представництві ЄК в Україні.


Проект буде направлений на підтримання впровадження економічних реформ в Україні в таких галузях, як макроекономіка, міжнародна інтеграція (з акцентом на вступ України до Світової організації торгівлі), регуляторна політика і розвиток підприємництва, монетарна і фіскальна політика, а також агропромисловий комплекс, повідомляє «УНІАН».


Внесок Європейської Комісії до бюджету проекту на 2006-2007 роки становить 900 тис. євро.


Під час підписання угоди голова представництва Єврокомісії в Україні пан Ієн Боуг зазначив: «Європейська Комісія сповнена рішучості допомагати Україні на її шляху економічних реформ. Я глибоко переконаний, що ця нова угода грає важливу роль в прискоренні реалізації економічної частини Плану дій Україна - ЄС».


«ПРООН і Європейська Комісія мають значний досвід співпраці в різних сферах в Україні. Ми сподіваємося, що ця нова партнерська угода розширить публічний діалог і стимулюватиме реформування соціально-економічної сфери, таким чином допомагаючи прискорити економічне зростання і поліпшення стандартів життя в країні», - зазначив Френсіс О’доннелл, постійний представник ПРООН і постійний координатор системи ООН в Україні.


Діяльність в рамках цього спільного проекту здійснюватиметься аналітично-дорадчим центром Блакитної стрічки. Центр є структурою, що складається з провідних українських і міжнародних експертів. Він був створений в липні 2005 року після розроблення і представлення двох звітів Комісії Блакитної стрічки, що мали на меті допомогти Президенту і уряду України у формулюванні і реалізації нової хвилі реформ.


Місія центру - сприяти наступному етапу соціально-економічної трансформації в Україні шляхом мобілізації і об’єднання зусиль широкого кола експертів і посадових осіб-реформаторів.


“З початку 2005 року перед Україною відкрилося багато нових можливостей для європейської і глобальної інтеграції. Ці можливості необхідно використовувати зокрема шляхом поліпшення ділового клімату, впровадження послідовної фіскальної і монетарної політики, забезпечення кращих умов торгівлі, в першу чергу завдяки вступу до СОТ”, - заявив помічник Генерального секретаря ООН, директор Бюро ПРООН в країнах Європи і СНГ Кальман Міжей.


В ці дні Міжей, ініціатор створення Комісії Блакитної Стрічки, перебуває з візитом у Києві, де зустрінеться з українськими посадовцями, членами парламенту України, головами місій і представництв міжнародних організацій з метою обговорення дій ПРООН в сприянні процесу реформ в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

468