У вівторок вночі грабіжник зазіхнув на скарби найвідомішого в країні Музею мистецтва імені Богдана і Варвари Ханенків на вул. Терещенківській, 15-17.
Музей займає дві будівлі на Терещенківській. В одній з них зараз ремонт. Адміністрація планує відчинив там Музей Сходу з новими експозиціями, які ще ніколи не виставлялися. В цю споруду і проник грабіжник. Близько 3-ої години ночі він заліз на риштування і по ньому видерся на третій поверх. Скориставшись злодійськими навичками (дві судимості за квартирні крадіжки – ред.), він зняв кватирку.
Впоравшись з гратами, прослизнув в приміщення музею, але навіть не підозрював, що вже себе виявив. Коли відкрилося вікно, на стіні спрацювали датчики руху. Відразу ж на Терещенківську виїхали кілька груп захоплення, а музейна охорона заблокувала всі виходи. Злодій надумався перехитрити сучасну сигналізацію абсолютно дитячим способом. Він став на офісний стілець з коліщатками і перекусив дроти на датчиках. А оскільки був добряче напідпитку, стілець виїхав з-під ніг і злодій впав на підлогу.
Почувши на вулиці голоси міліціонерів, кинувся до дверей, але відчинити їх не зміг. Вирішив йти через вікно. По риштуванню він вибрався на дах сусідньої музейної будівлі і хотів спуститися по водостічній трубі, але міліція вже оточила підходи до Терещенківської. Загнаний в кут, злодій повис на водостічній трубі на рівні другого поверху, навідріз відмовляючись злізати. Міліціонери кричали йому: «Все хлопче, злазь!», а він їм «Не злізу!». Після довгих суперочок хлопець зліз і тут же у нього на зап'ястках защипнулися браслети, пише «Газета по-київськи».
«Він пробрався в зал західноєвропейської графіки, де зберігаються близько 18 тисяч гравюр – найбагатша колекція в Східній Європі, - розказала директор музею Віра Виноградова. Тут є дві найвідоміші серії Гойі – «Капрічос» і «Жахи війни», не менш відомі роботи Дюрера «Прогулянка» і «Мадонна з мавпою», Рембрандта «Велике розп'яття» і «Корабель Фортуна». Знамените зібрання з 32 робіт Луки Лейденського. Втрата хоча б одного з цих творів була б просто непоправною. На щастя, пломби на шафах з гравюрами залишилися незайманими. Весь збиток від горе-злочинця – поламаний стілець і обрізані датчики. Враховуючи цінність наших колекцій, ми не шкодуємо грошей на охорону – на це йде близько 300 тис. грн. на рік. Окрім електронної сигналізації, будівлю музею цілодобово патрулюють охоронці. Звичайно музейні крадіжки носять замовлений характер, як це було в Яготині. Але тут я просто не здогадуюся, на що розраховував цей хлопець. Можливо, він думав, що раз ремонт, то сигналізація відключена. А у нас навіть будівельників перевіряють, щоб не було ніяких кримінальних елементів. Держохорона і міліція спрацювали на відмінно, спасибі їм велике».
Сам грабіжник, окрім злодійських спеціальностей та судимостей нічого за душею не має. Прописаний в Тернополі. Пограбування він швидше таки планував, оскільки прихопив інструмент, та й квиток на потяг до Одеси заготовив на вівторок. А пив перед «справою» – може для хоробрості. Пояснив він свій вчинок дуже оригінально. Мовляв, проходив мимо, закортіло по малій нужді. Вирішив не псувати газони Шевченківського парку, став шукати туалет. Все навколо зачинено, і, щоб не турбувати музейну охорону, і тихенько заліз у вікно. Така версія слідчих тільки смішить. Тому у злодія намагаються вивідати, чи не замовив хто йому експонатик з музею Ханенків. Якщо з’ясується, що грабіжник діяв без жодного замовлення, навмання, то за ст. 185 КК йому світить від 5 до 8 років в'язниці, якщо суддя не додасть парочку років як рецидивісту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом