Голова Кримської республіканської асоціації «Екологія і світ», президент Кримської академії наук Віктор Тарасенко заявляє про неприпустимість масового вивезення піску з Південного берега Криму, оскільки це приведе до розмиву пляжів і активізації зсувів.
Про це говориться у зверненні Тарасенка до голови Постійної комісії Верховної Ради АРК з аграрних і земельних питань, екології і раціонального природокористування Олега Русецького, передає «УНІАН».
За інформацією президента Кримської академії наук, не дивлячись на численні заборони на видобуток піску, підприємство «Київгідроінвест» отримало дозвіл Державного комітету природних ресурсів України на видобуток піску в Ялтинській акваторії Чорного моря між горами Хрестова і Аю-Даг у прибережній смузі завдовжки 20 кілометрів. Загальна площа, відведена під розробку родовища піску, становить 645,4 гектарів, розвідані запаси - 54,2 мільйони кубометрів, стверджує Тарасенко.
« Ще 30 років тому Радмін УРСР прийняв постанову про заборону рефулювання пісків на Південному узбережжі . Підставою тому був розмив пляжів на узбережжі у зв'язку з видобутком пісків, що особливо активізувався в 60-х роках минулого сторіччя», - відзначає Тарасенко. За його інформацією, тоді забір піщано-гравієвого матеріалу на континентальному схилі привів «до порушення профілю природної рівноваги, що складалася століттями», що активізувало руйнівні набіги хвиль і сприяло активізації обвальних процесів на Південному березі (близько 350 зсувів). Крім того, і уряд України прийняв постанову, яка забороняє видобуток піску, при його сприянні були проведені великі інженерно-технічні заходи щодо зміцнення берегів на Південному узбережжі Криму.
« Сьогодні все це забуто і розпочаті роботи з видобування, які приведуть до тих же результатів: розмиву унікальних південнобережних пляжів і активізації зсувів, - заявляє голова асоціації «Екологія і світ». Багатомільйонні прибутки однієї добувної організації обернуться багатомільярдними втратами для Криму і України, попереджає вчений.
На думку Тарасенка, роботи з добування піску ставлять під загрозу рекреаційний потенціал і безпеку всієї існуючої курортної інфраструктури.
У зв'язку з цим президент Кримської академії наук просить Русецького винести розгляд цього питання на спеціальне засідання Постійної комісії ВР АРК з аграрних і земельних питань, екології і раціонального природокористування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом