Будівництво житла для обдурених інвесторів «Еліта-центр» не почнеться, поки Київській міській держадміністрації не буде надано підтверджені Міністерством внутрішніх справ України списки потерпілих від афери «Еліта-центр».

Про це вчора пыд час засідання комісії КМДА по «Еліта-центр» заявив київський міський голова Леонід Черновецький.

За його словами, на сьогодні слідством встановлено низку фактів шахрайства, коли люди за 100 доларів купували платіжні документи, підтверджуючи, що вони інвестували гроші в будівництво житла компанією «Еліта-центр».

Черновецкий також відзначив, що слідство має чітко визначити, яку квартиру придбавав потерпілий – одно-, двох- або трикімнатну.

Мер ще раз підкреслив, що київська влада займатиметься проблемами обдурених інвесторів «Еліта-центр» тільки в тому випадку, якщо ці люди купили квартиру для себе, а не на перепродаж. «Спроможні інвестори повинні пам'ятати, що інвестиції - це завжди ризик, а тим, хто дійсно вклав останнє і залишився без квартири, ми допомагатимемо», - сказав Черновецький і додав: «Я не займатимуся проблемами всякої буржуйської сволоти».

У свою чергу представник МВС, присутній на засіданні, повідомив, що слідство у справі афери «Еліта-центр» розраховує до вересня підготувати достовірні списки потерпілих.

Черновецький повідомив, що будівництво житла для обдурених інвесторів «Еліта-центр» займе, за попередньою оцінкою, 3-4 роки. «Необхідно близько 1 млн. кв. м. щодо формули, за якою надаватиметься компенсаційне житло, то вона залишається колишньою – метр за метр», - заявив Черновецький.

Виділені під будівництво земельні ділянки, за його словами, закріплені за Київським інвестиційним агентством, яке визначене як генеральний підрядник житла для потерпілих від афери «Еліта-центр», передає «УНІАН».

Під час засідання комісії обговорювалося питання розподілу серед обдурених вкладників 10 квартир, виділених КМДА для тих, хто має потребу у тимчасовому житлі.

Заступник міського голови Віталій Журавський висловив думку, що розподілом цих квартир серед потерпілих повинна займатися ініціативна група обдурених інвесторів «Еліта-центр».

У свою чергу представники інвесторів вважають, що це питання, яке є соціальним, має вирішуватися міськадміністрацією.

В результаті будівельної афери «Еліта-центр» в Києві постраждали понад 1,5 тис. людей. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами угоди про пайову участь в будівництві будинків в різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося. Досудове слідство встановило факти подвійного і потрійного оформлення угод на одні і ті ж квартири. Загальну суму коштів, які були отримані шахраями, міліція оцінює в 400 млн. грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

378