У Верховній Раді зареєстрований проект постанови, що пропонує зберегти колишню кількість парламентських комітетів.

Постанова про перелік, кількісний склад, предметах ведення комітетів була внесена головою Верховної Ради Олександром Морозом.

Відповідно до проекту постанови, в парламенті пропонується створити 24 комітети і 1 спеціальну контрольну комісію з приватизації.

Пропонується створити в парламенті комітети з питань правової політики, з питань правосуддя, з питань державного будівництва, регіонального розвитку і місцевого самоврядування, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Крім того, пропонується створити комітети з питань національної безпеки і оборони, з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, з закордонних справах, з питань європейської інтеграції, з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності Верховної Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

Документ припускає створення також комітетів з питань фінансової і банківської діяльності, з питань економічної політики, з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва, з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки, з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Пропонується створити комітет з питань транспорту і зв'язку, з питань аграрної політики і земельних відносин, з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, комітет з питань науки і освіти, комітет з питань охорони здоров'я, комітет з питань культури, духовності і туризму, з питань сім'ї, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, з питань свободи слова і інформації, з питань соціальної політики і праці, а також у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів.

Відповідно до проекту постанови, до складу кожного з комітетів Верховної Ради на момент створення може входити не менше 10 і не більше 30 народних депутатів, за умови подання не менше, ніж по одному народному депутату від кожної депутатської фракції.

У разі кількості членів комітету від 10 до 20 народних депутатів - обирається перший заступник і заступник голови комітету, а у випадку, якщо кількість членів комітету перевищує 20 народних депутатів - обирається перший заступник і два заступники голови комітету.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389