Депутати Одеської обласної ради ухвалили рішення вважати російську мову - морвою міжнаціонального спілкування в регіоні. «За» проголосували 92 депутати, 10 висловилися проти.

Крім того, облрада вирішила, що в окремих населених пунктах і на окремих територіях Одеської області застосовуватимуться положення Європейської хартії мов національних меншин по відношенню до болгарської, гагаузької, молдавської, єврейської і інших мов.

Після засідання сесії голова облради Микола Скорік (член фракції Партії регіонів) пояснив журналістам, що під «єврейською мовою» мається на увазі іврит, а грошові кошти для виконання рішення облради будуть закладені до обласного бюджету 2007 року.

Скорик також відзначив, що проект рішення з мовного питання затверджений на погоджувальній раді. «Документ максимально зважений, - відзначив голова облради, - і враховує пропозиції всіх політичних сил. Це – плід компромісу».

Разом з тим, фракція Блоку Наталії Вітренко на засіданні облради наполягала на визнанні російської мови в області регіональною. У відповідь лідер фракції БЮТ Віталій Барвиненко заявив, що мовне питання – практично єдине, з якого всі фракції прийшли до компромісу, а визнання мови регіональною входить в компетенцію парламенту, а не облради. Депутат Людмила Прокопечко (НСНУ) додала, що «проблеми з російською мовою не існує, її придумали політики».

Облрада також ухвалила рішення звернутися у Верховну Раду з приводу перспектив вступу України в НАТО. В документі, за який проголосували 73 депутати (22 – проти, 7 утрималися) висловлена «глибока стурбованість» кроками «деяких політиків і посадовців держави», направлених на вступ країни до Північноатлантичного альянсу, передає «УНІАН».

У зверненні стверджується, що ці дії виходять за рамки правового поля. На думку більшості депутатів облради, вступ України в НАТО суперечив би Декларації про державний суверенітет, оскільки в документі вказаний позаблоковий статус країни. Разом з тим, наголошується, що депутати розуміють необхідність підтримувати ділові контакти з Альянсом з погляду необхідності створення нової системи колективної безпеки в Чорноморському регіоні, забезпечення безпечного судноплавства по Дунаю і ін.

Облрада закликала колег з Верховної Ради утриматися від «непродуманих, форсованих кроків у блок», будувати відносини з ним на взаємовигідних засадах, з урахуванням національних інтересів.

Як заявлено у зверненні, в іншому випадку облрада залишає за собою право на «адекватні дії з захисту конституційних прав жителів Одеської області» - в рамках своєї компетенції.

Коментуючи цю ініціативу, глава фракції НСНУ Сергій Горохов підкреслив, що облрада не має права ставити під сумнів дії Президента України. «Яку мету ставимо ми перед собою, приймаючи цей документ? - запитав колег депутат. – у зверненні перекручені факти, документ написаний в агресивному тоні і неконструктивний».

С.ГОРОХОВ пропонував зняти питання з порядку денного. Проте голова облради Н.СКОРИК відповів, що це рішення - «наша політична оцінка ситуації, що склалася в країні», і не «можна вдавати, що ніщо не відбувається».

Довідка УНІАН. У складі Одеської облради - 120 депутатів. 49 з них пройшли за списком Партії регіонів, 19 - Соціалістичної партії, 14 - Блоку Юлії Тімошенко, 11 – Народного блоку Литвина, 10 - Блоку Наталії Вітренко, 9 – «Народного Союзу Наша Україна», по 4 - Партії пенсіонерів і партії «Відродження».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318