Жителі Бєлгородської області готуються до можливої війни із сусідньою Україною, пишуть «Известия». Бєлгородці насторожено сприйняли інформацію про намір «оранжевих сусідів» вступити в НАТО.

Жителів Бєлгородщини також лякає нестабільна політична ситуація в самій Україні. На цьому тлі в області стрімко розповсюджуються чутки про швидку війну, яку нібито розв'яже Україна. Місцевий губернатор Євген Савченко навіть розпорядився привести в готовність всі бомбосховища області, закупити для кожного жителя засоби індивідуального хімзахисту, а також навчити персонал підприємств методам цивільної оборони, повідомляє видання, інформує «Новий Регіон».

Згідно з губернаторською постановою, всі бомбосховища області – а їх близько трьохсот – повинні були привести в готовність до 29 липня. Швидше за все підготовка бомбосховищ насправді не пов'язана з подіями в Україні, проте населення Бєлгородської області навряд чи в це повірить, переконаний політолог Микола Калачов.

«Стільки років не згадували про ці бомбосховища і раптом – терміново привести в готовність, – говорить він. – І якраз в той момент, коли влада України декларує рішучість увійти в НАТО. Ось люди і запідозрили найгірше».

Коментуючи губернаторську постанову про бомбосховища, місцева газета під заголовком «Якщо завтра війна...» повідомила, що, за прогнозами фахівців, стосовно деяких міст області може бути застосована зброя масового ураження. Ця публікація «напружила» читачів.

Реакція на ініціативу губернатора в народі була миттєвою. В гастрономі до традиційного молока, хлібу і ковбаси у покупниць додалися банки тушкованого м'яса, сіль і пакети з крупами. «У нас на заводі почали ремонтувати бомбосховище, – пояснила одна з покупниць. – Кажуть: про всяк випадок, щось там з Україною не гаразд. Про це і в газеті писали».

Проте начальник мобілізаційного управління при уряді області Павло Маяков запевняє, що з тих пір, як в Україні почалися бурхливі події, його служба не отримала жодного документа, що вимагає посилити мобілізаційну роботу. Він теж начувся про підозри жителів. «Просто наша служба досить закрита. А люди, звичайно, пов'язали підготовку захисних споруд зі вступом України в НАТО. Хоча ця робота ведеться з 1994 року, коли вийшов закритий указ президента Росії про першочергові заходи з відновлення системи мобілізаційної підготовки держави», – розповів Маяков.

Тим більше ще не забувся конфлікт з Україною з приводу коси Тузла – там же українці навіть перекинули на Тузлу війська. А в Бєлгородській області те, що відбувається в Україні сприймають особливо гостро, адже чи не половина жителів має там родичів або друзів.

Відзначимо, Бєлгородська область зараз, мабуть, єдина, де так активно займаються безпекою на випадок непередбачених ситуацій. Губернатор розпорядився закупити ще й дизельні пересувні електростанції, в першу чергу для водозаборів, лікарень, органів влади і банків. Спеціальні склади заповнені продуктами харчування, засобами хімзахисту і медикаментами. І навіть віддруковані талони, за якими в разі чого жителів регіону «будуть отоварювати» продуктами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

351