Взаємостосунки України і НАТО за останній період не змінилися.
Про це сьогодні журналістам сказав Міністр оборони України Анатолій Гриценко, коментуючи останню заяву генерального секретаря Альянсу Яапа де Хооп Схеффера про те, що Україну не буде запрошено до переговорів про вступ до НАТО на саміті в Ризі (в листопаді цього року – ред.).
«Нічого не змінилося в наших відносинах – України і НАТО - за цей період», - сказав Гриценко. «Ми відносимося з посмішкою – не до того, що заявив генсек, а до того, як це інтерпретується в наших ЗМІ», - відмітив міністр.
Гриценко підкреслив, що ніхто не піднімав питання про те, що на Ризькому саміті НАТО вирішуватиметься питання про вступ України до Альянсу. «Так питання не ставили ні українська сторона, ні НАТО», - відзначив Гриценко. Він нагадав, що питання стояло про залучення України до плану щодо членства в Альянсі. За словами міністра, тільки після залучення України до плану щодо членства може стати питання про вступ України до НАТО, передає «УНІАН».
«Така заява (генсека НАТО – ред.) – це пряма відповідь на пряме запитання», - відзначив він.
Гриценко також підкреслив, що питання про проведення референдуму про вступ України до Альянсу зараз не вчасно, оскільки не проведена відповідна інформаційна кампанія. «Я вважаю, що з народом потрібно радитися, і це чітко записано в Конституції, але радитися потрібно з тих питань, які народу відомі – якщо людина розуміє, що в неї запитують, тоді вона може про це говорити», - відзначив Гриценко.
Як повідомлялося, сьогодні в МЗС України пояснили, що порядком денним Ризького саміту НАТО не передбачається запрошення яких-небудь країн до переговорів щодо членства в Альянсі.
За словами керівника прес-служби МЗС Василя Філіпчука, питання подальшого розширення НАТО стоятиме на порядку денному в 2008 році.
Що стосується розвитку подальшої співпраці України з НАТО, то, за словами Філіпчука, наступним кроком повинне стати запрошення України до Плану дій щодо членства в Альянсі – останнього етапу підготовки країни-кандидата до переговорів щодо вступу. Він також відзначив, що слова генсека НАТО про те, що країни-апліканти отримають під час Ризького саміту «політичний сигнал», Україна розглядає в контексті можливого запрошення до Плану дій, а не до переговорів про вступ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом