Включення посад керівника Рахункової палати і Уповноваженого з прав людини в розподіл сфер впливу при формуванні коаліції суперечить Конституції України. Про це заявили Уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова, а також голова Рахункової палати Валентин Симоненко сьогодні на прес-конференції.

Карпачова і Симоненко звернули увагу на положення доповнення до коаліційної угоди, в якій посади голови Рахункової палати і Уповноваженого з прав людини розподіляються між учасниками коаліції і опозиції строком на 5 років. Таким чином, за словами омбудсмена, ці незалежні конституційні органи "фактично стають предметом політичних торгів", передає «ЛІГА».

Також Карпачова підкреслила, що відповідно до доповнень порушуються встановлені законом процедури призначення і звільнення керівників Антимонопольного комітету, Фонду державного майна, Державного комітету з телебачення і радіомовлення. За словами омбудсмена, відповідно до ст.83 Конституції коаліція може розподіляти посади тільки прем'єр-міністра України і членів уряду. "Йдеться не про осіб Валентина Костянтиновича (Симоненко, голови Рахункової палати - ред.) і моєї. Йдеться про основи розвитку демократичних принципів в Україні", - сказала вона.

На думку Карпачової, подібне положення коаліційної угоди свідчить про узурпацію влади коаліцією.

У свою чергу, керівник Рахункової палати Симоненко підкреслив, що очолюваний ним орган не може бути віднесений до сфери впливу опозиції. Згідно з Конституцією і міжнародними нормами зовнішнього аудиту, Рахункова палата має бути незалежною юридично і фінансово, а також застрахованою від будь-якого зовнішнього впливу. "Члени Рахункової палати повинні бути апріорі безпартійними", - відзначив глава відомства.

Карпачова направила подання Президенту України Віктору Ющенку як гаранту Конституції, щоб той вжив всіх необхідних заходів для уникнути порушення Конституції і законодавства України і в ім’я дотримання принципів верховенства права.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358